4a Benoeming dorpsraadlid De dorpsraad Oostrum mag statutair 13 dorpsraadleden hebben. Er zijn nu 9 leden: het is belangrijk dat de vacatures ingevuld worden om een brede vertegenwoordiging te hebben. Dhr. van de Pas wordt voorgedragen als nieuw lid van de dorpsraad. Na schriftelijke stemming wordt hij met 7 voor-stemmen en 0 tegen-stemmen benoemd. De voorzitter spreekt het vertrouwen uit in een goede samenwerking. 5. Gebiedsgericht werken Op korte termijn zal in een aparte vergadering het DOP geactualiseerd worden. De hieruit voortvloeiende veranderingen worden in het gebiedspanel ingebracht. Eventuele opmerkingen betreffende het DOP kunnen naar het secretariaat gemaild worden. Er is bericht ontvangen van de gemeente op onze vraag over het gebied tussen de Sparrendreef en de Vennenweg. De naam die de gemeente heeft gegeven aan dit gebied is "de Vennendreef". Dit is geen definitieve benaming, maar is een werknaam. Bij straatnaamgeving in Oostrum vervult de dorpsraad een adviesfunctie. De dorpsraad vraagt zoals afgesproken vooraf advies aan de Historische Kring Oostrum en Spraland. T.z.t. zullen de plannen voor dit gebied ter inzage liggen en zal er een toelichting gegeven worden. Momenteel zijn er nog geen concrete bouwplannen ontvangen. 6. Commissie Middelen Mondeling verslag dorpsradenoverleq 3 maart De belangrijkste onderwerpen van deze vergadering waren de besteding van gelden van het contourenbeleid en het leefbaarheidsonderzoek. Om de website van de dorpen te onderhouden dienen de dorpsraden sponsors te zoeken. Gedacht wordt aan bedrijven; die voor 25 euro logo/bedrijfsinfo kunnen laten plaatsen. 7. Commissie Stedelijk Beheer Willy Sassen is de opvolger van Riny van Deurzen als contactpersoon voor IBOR bij de gemeente Venray. Op de vergadering van 8 april zal hij komen kennismaken. Op onderstaande punten is een reactie van de Gemeente ontvangen: Aan de 'amsterdammertjes' op het Dorpsplein/Witte Vrouwenstraat wordt gewerkt. Vanwege budgetbeperking kan er geen extra bladkorf worden geplaatst op de Ooster Thienweg. De heer Lenssen zal dit verzoek nogmaals aan de Gemeente toelichten. Lichtmasten: Essent had forse vertraging. De procedure is aangepast en de reparaties worden met spoed opgepakt. Langs het fietspad aan de Oirloseweg wordt een andere oplossing gezocht omdat de huidige masten vandalisme gevoelig zijn. De verlichting op de Mgr. Hanssenstraat wordt deze maand aangepakt. Mogelijkheid trottoir Stationsweg: de Stationsweg komt waarschijnlijk niet voor 2011 in aanmerking voor herinrichting. Of dan een troittoir komt, is afhankelijk van het budget. De wegkanten op de Geysterseweg worden op korte termijn aangepakt. Verwijzing Sportpark: dit valt onder toeristische bewegwijzering. Uitvoering 2e/3e kwartaal. Het speelterrein Ghünebeek is gedraineerd. Binnenkort wordt gras ingezaaid. De gemeente heeft doorgegeven dat er een melding is binnengekomen over de goals, er is opdracht gegeven om 2 nieuwe goals te plaatsen Er wordt nog gemeld dat er na de storm enkele dakpannen van het dak van de Watermolen scheef zijn gewaaid. Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd of alle meldingen naar de dorpsraad moeten. Dit is niet het geval. Men kan zelf meldingen aan de gemeente doen. Vooral als het gaat om individuele belangen. Een mailtje naar het secretariaat van de dorpsraad is wenselijk zodat wij op de hoogte zijn wat er gemeld is. Indien men geen gehoor vindt bij de gemeente dan kan de dorpsraad alsnog inspringen. Ook kan men een melding doen aan het secretariaat van de dorpsraad ten name van Leo Lenssen 07

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 7