Amnesty Peel Maas vraagt gemeenten grotere aandacht voor antidiscriminatiebeleid KLACHTEN OVER BEZORGING Attentie attentie Bloemenactie S.V.O. afdeling Korfbal 21 maart 2008, rond de klok van 18.00 uur S VO afd. Korfbal Vrijdag 21 maart is de Internationale Dag tegen Rassendiscriminatie. Amnesty Peel Maas vraagt iedere betrokken burger om aan zijn gemeente te vragen om discriminatiebestrijding hoger op de agenda te plaatsen. U kunt hiervoor de voorbeeldbrief op www.amnestypeelenmaas.nl downloaden. Discriminatie in Nederland Discriminatie is ook in Nederland een hardnekkig en omvangrijk probleem. Het huidige kabinet stelt dat discriminatie vooral op lokaal niveau aangepakt moet worden. Amnesty International heeft begin 2007 geïnventariseerd of en zo ja, op welke terreinen gemeenten verbeteringen kunnen invoeren. Uit het onderzoek van Amnesty kwam naar voren dat minder dan 20% van de Nederlandse gemeenten specifiek beleid heeft om discriminatie tegen te gaan. Amnesty International vindt dat in alle Nederlandse gemeenten kansen blijven liggen om discriminatie effectiever te voorkomen en bestrijden. In het rapport over dit onderzoek "Aanpak van discriminatie door gemeenten, 443 kansen voor verbetering" stonden o.a. de volgende concrete aanbevelingen voor verbetering van antidiscriminatiebeleid: 1. Financieel ondersteunen van een lokaal of regionaal discriminatiemeldpunt; 2. Samenwerken met de antidiscriminatievoorziening, politie en openbaar ministerie in hun regio om antidiscriminatiebeleid te formuleren; 3. In gesprek gaan met lokale belangenorganisaties van bijvoorbeeld migranten, vrouwen, gehandicapten en homoseksuelen; 4. Bevorderen diversiteit op de werkvloer en bestrijden van discriminatie binnen de gemeentelijke organisatie. Alle Nederlandse gemeenten hebben dit rapport ontvangen. De groep Amnesty Peel Maas heeft het rapport persoonlijk aangeboden aan de gemeenten Venray en Horst aan de Maas. Desondanks zijn de gemeenten Venray en Horst aan de Maas niet zichtbaar bezig met het ontwikkelen van antidiscriminatiebeleid. Een reden voor de groep Amnesty Peel Maas om de vinger aan de pols te houden. Maar iedere betrokken burger kan persoonlijk een brief naar zijn gemeente toesturen om te vragen of dit belangrijke onderwerp bij de gemeente hoog op de agenda staat. Men kan daarvoor een voorbeeldbrief downloaden van www.amnestypeelenmaas.nl Klachten over de bezorging van het Oostrums Weekblad en de Peel en Maas s.v.p. niet bij de redactie melden. Voor klachten kunt U op vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur bellen met "Periodiek" tel: 582877.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 23