"Vitaal vóór en na de bevalling" Zaterdag 5 april Namens S.V. Oostrum bedankt! Groene Kruis Pluspakket Een cursus van Groene Kruis Pluspakket in samenwerking met Jeugdgezondheidszorg Groene Kruis. Een bevalling kan worden beschouwd als een prestatie op topniveau. Voor een goede prestatie is een goede conditie belangrijk. De cursus "Vitaal voor en na de bevalling" van Groene Kruis Pluspakket kan aanstaande moeders helpen de conditie te verbeteren om zo goed mogelijk voorbereid te zijn op de tijd die gaat komen. Deze voorbereiding vindt plaats door het aanbieden van oefeningen op muziek, het geven van informatie en het uitwisselen van ervaringen met andere zwangeren. Zo worden er o.a. houdings-, ontspannings- en ademhalingsoefeningen gedaan waardoor de ontsluitingsweeën en de persweeën beter opgevangen kunnen worden. De informatie in de cursus is gericht op het hebben en het voorkómen van zwangerschapsklachten, op de bevalling en de voeding (borst of fles) en op emoties die gedurende de hele periode een rol spelen en natuurlijk is ook de rol van de partner belangrijk. De cursus wordt aangeboden in de volgende plaatsen: Panningen, Maasbree, Blerick, Reuver, Horst, Venray, Bergen en Gennep. De totale cursus bestaat uit 15 lessen van één uur verdeeld in 10 lessen vóór de bevalling en 5 lessen na de bevalling. De T en 8e les is een dubbele les, waarbij ook de partner welkom is. Is de baby eenmaal geboren dan kan er worden gewerkt aan het herstel van de lichaamsbalans. De zwangerschapsbegeleiding na de bevalling is een goede stimulans om spierkracht, houding en conditie te verbeteren en kan worden gevolgd vanaf 4 weken na de geboorte van de baby. Aanmelden liefst vóór de 20e week van de zwangerschap, de cursus start tussen de 24e en 28e week. Voor informatie en aanmelding kunt u tijdens kantooruren contact opnemen met Groene Kruis Klantenservice Tel: 077- 320 95 95 Heeft u nog oud ijzer liggen waar u vanaf wilt? Wij zijn er blij mee en halen het graag bij u op! Zorg dan dat het aan straat klaar staat (liefst zoveel mogelijk op één plek) op zaterdag 5 april! De inzameling zal beginnen om ongeveer 09.00 uur en duurt tot ongeveer 12.00 uur PS: Als U grotere of zware stukken heeft om op te halen, vernemen wij dat gaarne tijdig van u. Neem in dat geval even contact op met Sjef Claessens, tel: 06-22388096 of email sjefcl@home.nl OUD IJZERAKTIE S.V. OOSTRUM

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 19