Cursus "Geen Paniek - leren omgaan met paniek" start 16 april in Venray Vrijdag 21 maart 2008 rond 18:00 uur. De afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg start 16 april in Venray met de cursus 'Geen Paniek' voor mensen met paniekklachten. Zomaar het gevoel krijgen datje het niet meer redt. Compleet in paniek raken. Het kan gebeuren in de bioscoop, op een druk plein of gewoon thuis op de bank. Ineens is er dan die angst om flauw te vallen, de controle te verliezen, of om dood te gaan. Het kenmerkende van paniekklachten is een plotseling en zonder aanleiding optredende intense angst of spanning. Een paniekaanval gaat meestal gepaard met verschillende lichamelijke verschijnselen zoals: hartkloppingen, trillen, zweten, ademnood of duizeligheid. Vaak ontwikkelen mensen met paniekklachten ook de angst om zich in het openbaar te begeven (zoals in supermarkten, bioscopen, treinen etc.). Jaarlijks hebben rond 250.000 mensen in Nederland zodanig ernstige paniekklachten dat bij hen sprake is van een echte paniekstoornis. Daarnaast zijn er veel mensen die in mindere mate paniekklachten hebben maar daarvan wel hinder ondervinden in hun dagelijks leven. Zij lopen het risico om op termijn een paniekstoornis te ontwikkelen. Cursus 'Geen Paniek' De cursus "Geen Paniek" bestaat uit acht bijeenkomsten en is gebaseerd op inzichten uit de cognitieve gedragstherapie. Doelen van de cursus "Geen Paniek" zijn: leren omgaan met paniekklachten meer greep krijgen op gedachten die de paniek doen toenemen opnieuw leren begeven in moeilijke situaties Door landelijk onderzoek is aangetoond, dat deelname aan de cursus helpt om klachten te verminderen. Dit wordt ook bevestigd door de reacties van deelnemers uit de regio Noord-Limburg, waar de cursus sinds 2005 wordt uitgevoerd. Voor wie? De cursus is bestemd voor volwassenen die last hebben van paniekklachten, zonder dat er bepaalde andere problemen op de voorgrond staan. Meer informatie en aanmelding Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, telefoon: 0478 - 527 066, e-mail: igg@ggznml.nl Het is alweer tijd om het Paasfeest voor te bereiden. Wij verkopen op Goede Vrijdag weer huis aan huis. Helpt u onze vereniging ook? SVO afdeling Korfbal Noord- en Midden-Limburg

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 18