Historie van de Maria Basisschool Oostrum (van de site www.aostrum.nl/historie) Nadat vele jaren school gedaan was in de kosterswoningkwam omstreeks 1844 een nieuw schoolgebouw aan de (nu) Mgr.Hanssenstraat Het was een openbare school. Als gevolg van de komst van de lager-onderwijswet in 1920, kwamen de bestaande scholen terug als rk.bijzondere scholen, waarvoor het kerkbestuur ter plaatse schoolbestuur werd. Voor Oost rum was dat op 1 oktober 1927 terwijl op 3 oktober 1927de H.Mariaschoo! in het bestaande gebouw werd ingezegend In 1944 werd de toen 100-jarige school door het oorlogsgeweld verwoest. Het gevolg was dat er na de bevrijding zeer provisorisch onderwijs moest worden gegeven. Aanvankelijk kwam de eerste en tweede kias terecht in de wachtkamer van het spoorwegstation, be derde en vierde klas vonden onderdak in café Ver heggen, en de vijfde en zesde klas gingen naar het eierpakiokaaaan de Ooster Thienweg, een houten barak van het toenmalige arbeidskamp van de Arbeidsdienst aan de Endepoel. Er kwam een nieuwe schooi die op 2 december 1950 werd geopend. In latere jaren, te weten in 1957, kwam er een kleuterschool. Intussen was er een opvatting gegroeid dat het bestuur van een school niet persé het kerkbestuur behoeft te zijn. Zo kwam er ook in Oost rum een stichting Katholiek onderwijs, be overdracht vond plaats op 1 november 1975. Als gevolg van de nieuwe ontwikkelingen in de onderwijsopvattingen ontstond het begrip basisschool, hetgeen een integratie van het zgn. lager onderwijs en kleuteronderwijs betekende, bie integratie zou het beste in één schoolgebouw kunnen plaatsvinden. Het bestaande schoolgebouw van 1950 was daarvoor echter niet geschikt. Er kwam dus een nieuwe school maar daarvoor moest de schooi van 1950 worden afgebroken, be nieuwe school werd geopend op 17 maart 1978. bat het onderwijs ook nog een gymnastieklokaal ter beschikking kreeg was natuurlijk ideaal. Op 24 november 1974 werd dat lokaal geopend. Uit bovengaande informatie blijkt dat de Meulebeek dit schooljaar twee mijlpalen bereikt: Op 1 oktober 2007 was het 80 jaar geleden dat de (toenmalige) Maria-school als rk-school bestaansrecht kreeg. Op 17 maart 2008 is het 30 jaar geleden dat onze school heropend werd in het huidige gebouw. We gaan dit niet groots vieren maar willen dit ook niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Maandag 17 maart zullen we, rond de klok van 13.30, in feestelijke sfeer met de hele school ballonnen oplaten. Belangstellenden zijn van harte welkom!

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 5