Vogelcursus voorjaar 2008 Opbrengst collecte van Amnesty groep Peel Maas Koop uw PAASPLANTJE aan de deur, u doet er ook ons een groot plezier mee. Bloemenactie 21 maart 2008,18:00 uur SVO afdeling Korfbal In het voorjaar van 2008 zal de vogelwerkgroep MAAS en Peel, welke deel uitmaakt van IVN GEYSTEREN-VENRAY, een korte vogelcursus verzorgen in het veld. Opzet van de veldcursus is om d.m.v. geluiden de vogels te leren kennen. Er worden natuurlijk pogingen gedaan om de vogels te zien te krijgen. Verrekijkers zijn dan een prima hulpmiddel. Er wordt uiteraard ook over leefgewoonte en biotoopkeuze van de vogels verteld. De cursus wordt gehouden op 3 ochtenden en 1 avond en wel op de volgende data: zondagochtend 30 maart, 6 april, 20 april, en zondagavond 25 mei. De cursus vindt plaats in verschillende gebieden o.a. de Maasheggen en de Deurnese Peel. Voor informatie en opgave: Joof Teeuwen: tel.: 0478-586757 email: i.teeuwen@home.nl Ook kunt U de website bezoeken: www.ivn-geysteren-venray.nl onder de link vogel. De cursus is voor iedereen toegankelijk die zich betrokken voelt bij de natuur. De collecte van Amnesty International groep Peel Maas, die van 10 februari t/m 16 februari 2008 in de regio werd gehouden, heeft dankzij de medewerking van 82 vrijwilligers in totaal 5662 euro opgebracht. In 2007 werd 4971 euro door 65 collectanten opgehaald. In Bergen, Meerlo-Wanssum, Grubbenvorst en Horst aan de Maas werd dit jaar gezamenlijk 2730 euro door 37 collectanten opgehaald. In Horst werd vooral in het winkelcentrum bij supermarkten gecollecteerd. Met 12 vrijwilligers leverde de collecte in St. Anthonis 834 euro op en in Venray centrum en wijken hebben 33 collectanten in totaal 2098 euro opgehaald. Het was de zesde keer dat mensenrechtenorganisatie Amnesty International een landelijke collecte hield. De collecte is voor Amnesty van groot belang. De mensenrechtenorganisatie is volstrekt onafhankelijk, ontvangt geen overheidssubsidies en is voor haar werk grotendeels afhankelijk van giften van particulieren. De collecte mag dit jaar heel succesvol genoemd worden en de respons van het publiek was erg positief. Amnesty dankt alle gevers van harte voor de geldelijke bijdrage. Ook bedankt Amnesty Peel Maas alle collectanten, wijkhoofden en coördinatoren voor hun enthousiaste inzet. In weer en wind hebben de vrijwilligers in winkelcentra en vooral langs vele deuren in vele straten gecollecteerd om hiermee een bijdrage te leveren aan een verbetering van het lot van vele medemensen.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 23