Amnesty Peel Maas in actie voor vrouwen in Brazilië. Alzheimer Café Venray 2/ Tijdens de viering van Internationale Vrouwendag op 8 maart kunnen in de foyer van de Venrayse schouwburg solidariteitskaarten worden getekend. Zaterdag 8 maart is het Internationale Vrouwendag. Dit jaar voeren Amnestygroepen in Nederland op en rond deze dag actie voor de bescherming van vrouwen in Burundi, Iran en Brazilië. Moedercentrum EVA organiseert ter gelegenheid van Internationale Vrouwendag in de foyer van de Venrayse schouwburg een viering. Deze viering, "Kracht door zang en dans" geheten, duurt van 13.30 uur tot 16.30 uur. Hierbij vraagt de Amnestygroep Peel Maas aandacht voor de rechten van vrouwen in Brazilië en vraagt zij de bezoekers om solidariteitskaarten te schrijven naar vrouwen in Brazilië. Geweld in Brazilië In de volkswijken van grote steden in Brazilië heerst veel geweld. Vrouwen zijn regelmatig slachtoffer van verkrachtingen en mishandelingen. De vuurgevechten tussen rivaliserende (drugs)bendes onderling of met de politie zorgen voor veel slachtoffers. Het geweld in de volkswijken heeft ook sociale consequenties voor vrouwen. Wanneer de man wordt gearresteerd of vermoord draagt zij alleen de zorg voor het gezin en is zij nog kwetsbaarder voor aanvallen. Politie en overheid bieden geen bescherming. Integendeel, door het harde ingrijpen van de politie en het regelmatig "schoonvegen" van de straten verergert de situatie. Aan een structurele oplossing en bescherming van de bewoners wordt niet gewerkt. Amnesty International vraagt aandacht voor het werk van Ser Muiher en SOS Corpo. Beide organisaties zetten zich in voor de rechten van de vrouwen in de achterstandswijken. Hun werk is vaak zwaar en ze ondervinden veel weerstand. Door het sturen van een groetenkaart geven wij de medewerksters van deze organisaties een steun in de rug. Vrouwenrechten in Burundi en Iran. Ook in Burundi en Iran is het slecht gesteld met de rechten van vrouwen. In Burundi worden zeer vaak vrouwen verkracht, maar doet de overheid nauwelijks iets om dit tegen te gaan. In Iran is de wetgeving zeer discriminerend ten aanzien van vrouwen. Op de website van Amnesty International www.amnesty.nl vindt u hier meer informatie over en kunt u digitaal petities en kaarten tekenen en zo vragen de situatie van vrouwen in die landen te verbeteren. Op maandag 10 maart 2008 is het Alzheimer Café Venray weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrokkenen. Hulpverleners en andere belangstellenden zijn ook van harte welkom. Alle gasten leren en profiteren van eikaars kennis en kunde. Het thema voor deze avond is: Hoe krijg ik hulp? Gastspreker: Mw. T. van den Berg, ouderenadviseur Synthese. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, telefoon (0478) 527066. Support our fight Noord- en Midden-Limburg GGZ

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 21