Mensana Cursus voor partners en familieleden van mensen met schizofrenie Praktische informatie dakbedekkingen VOOR AL UW DAKWERKZAAMHEDEN Stationsweg 148, 5807 AD Oostrum IMPteiDk 's avonds tel. M78-539Ö28 w u vv.hamldicnssciikcuktns.lil Veel familieleden van mensen met schizofrenie of andere psychotische stoornissen hebben behoefte aan steun en informatie. Zij willen weten hoe zij het beste om kunnen gaan met hun familielid of naaste. Daarom is de cursus Psycho-educatie voor familieleden van mensen met schizofrenie ontwikkeld. De cursus wordt inmiddels op brede schaal aangeboden in Nederland. In Noord-Limburg verzorgen Mensana RIBW Noord- en Midden-Limburg en GGZ Noord- en Midden Limburg samen deze cursus. Doel van de cursus is de kwaliteit van leven van familieleden van mensen met schizofrenie of psychose te verhogen, door meer grip te krijgen op de situatie. Dit gebeurt door het geven van informatie en tips, het oefenen van vaardigheden en door het uitwisselen van ervaringen met anderen. Familieleden, partners en andere direct betrokkenen van mensen met schizofrenie of een psychotische stoornis kunnen aan de cursus deelnemen. De cursus bestaat uit tien bijeenkomsten van twee uur met thema's zoals: wat is schizofrenie: leren herkennen van verschijnselen, behandeling en medicijnen omgaan met iemand met schizofrenie omgaan met je eigen last en lijden als familielid problemen oplossen de weg leren kennen bij instanties omgaan met onbegrip van de buitenwereld. De cursus start bij voldoende deelnemers op maandag 7 april in Venlo. Deelname aan de cursus is gratis. Voor het cursusmateriaal (boek en cursusmap) vragen wij een bijdrage van 25,-. Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met: Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, telefoon: 0478 - 527066 of mailen naar:igg@ggznml.ni T - 0478 - 691034, M - 06 -12461935 Noord- en Midden-Limburg 14 GGZ CUSTERS

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 14