Lezing oversteenuilen. Vogelwerkgroep Maas Peel (IVN Geijsteren-Venray en NHGL) organiseert op maandag 21 januari 2008 haar jaarlijkse lezing over een van de in Nederland voorkomende uilensoorten. Dit jaar is dat de steenuil (Athene Noctua Vidalii). Waarom deze keus? Afgelopen jaar was het 'het jaar van de steenuil; het gaat slecht met de steenuil in Nederland. Middels deze lezing willen wij de bekendheid van deze prachtige uilensoort vergroten. Naar het schijnt is met name noord Limburg een ideale regio voor de steenuil. Onze steenuilenwerkgroep onder leiding van Rob Deenen zijn al enkele jaren bezig om te inventariseren en broedlocaties te creëren, middels het plaatsen van nestkasten. Zij worden hierin ondersteund door o.a. het IKL die broedkasten ter beschikking stelt. De heer Deenen zal voorafgaande aan de lezing zijn gegevens over de afgelopen jaren presenteren. De lezing over de steenuil zal worden verzorgd door de heer Ronald van Harxen, medeoprichter van STONE (steenuilenoverleg Nederland) en pionier op het onderzoek naar de steenuil in Nederland. Ronald heeft de laatste decennia een schat aan gegevens, foto en filmmateriaal verzameld en gaat een gedeelte hiervan aan de groep presenteren. Een deel van deze lezing werd al vertoond tijdens de World Ow! Conference, afgelopen jaar in Groningen en tijdens de nationale uilendag in Meppel en werd meer dan enthousiast ontvangen. Een duidelijk, interessant, maar vooral voor iedereen begrijpelijk en herkenbaar verhaal, met schitterende video beelden over de steenuil in zijn doen en laten; broedbiologie, prooiaanvoer, nestplaatskeus en meer. Deze avond is bedoeld voor een ieder die de steenuil een warm hart toedraagt, locatiehouders, leden van (naburige) werkgroepen, en andere geïnteresseerden. Plaats van handeling: Zaal de Kei te Geysteren. Aanvang 20.00 uur. Einde: plm. 22.30 uur. Foto: Rob Deenen 21

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 21