Jaaroverzicht 2007 van Amnesty Peel Maas en collecte februari 2008 In 2008 gaat het werk van Amnesty Peel Maas gewoon door. De groep Amnesty Peel Maas heeft het afgelopen jaar veel werk verzet. Veel van dit werk werd achter de schermen gedaan, maar aan een groot aantal van de activiteiten van de groep konden ook anderen meedoen. Zo zijn daar de petitieacties die op 3 maart en op 10 november in de Albert Heyn te Venray werden gehouden. Bij deze acties werden telkens ongeveer 400 handtekeningen geplaatst voor de sluiting van Guantanamo-Bay en voor de uitlevering van twee vermeende oorlogsmisdadigers uit Darfur aan het Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Tijdens de fietsvierdaagse op de rustplaats bij streekmuseum de Locht in Melderslo maakten 326 fietsers gebruik van de gelegenheid om een petitie te tekenen tegen onwettige anti-terrorisme maatregelen van Egypte (opsluiting zonder aanklacht en proces). Ook bij de 8-maart-viering die door het Venrayse Moedercentrum georganiseerd werd, gaf de groep acte de présence met een actie voor goede maatregelen tegen vrouwenmishandeling in Spanje. Op Koninginnedag verzamelden de leden van de groep ruim 500 handtekeningen voor een petitie naar de heer Balkenende. De petitie vroeg landelijke maatregelen tegen discriminatie. Discriminatie was dit jaar dikwijls het thema van acties. Tijdens de manifestatie van de Stichting Mondiaal Platform Venray op 16 september plaatsen ongeveer 330 mensen hun handtekening op een petitie tegen discriminatie van vluchtelingen en Roma in Griekenland. Zowel de gemeente Horst aan de Maas als de gemeente Venray hebben tijdens een raadsvergadering een Amnesty-rapport ontvangen over gemeentelijk antidiscriminatiebeleid in Nederland met aanbevelingen voor een goed gemeentelijk beleid tegen discriminatie. Beide gemeenten toonden toen hun goede wil om hun beleid op dit gebied te verbeteren. Ook zijn naar 20 middelgrote bedrijven in de regio brieven verstuurd met aanbevelingen tegen discriminatie en voor diversiteit op de werkvloer. Het thema discriminatie kwam ook ter sprake bij de gastlessen die in de onderbouw van het Raayland College werden gegeven. Op de 15 basisscholen die de scholenwerkers van onze groep bezochten waren thema's als straatkinderen, kindsoldaten, kinderarbeid, vluchtelingen, kinderrechten en vrijheid van meningsuiting aan de orde. Over vrijheid van meningsuiting werd tijdens gastlessen in VWO 4 klassen van het Raayland gediscussieerd. Rond 10 december, de Dag van de Rechten van de Mens, zet de groep haar activiteiten altijd nog een tandje hoger. Op twee NS-stations, bij Oostrum en bij Horst-Sevenum, organiseerde de groep fakkelwaken en werden flyers aan de reizigers aangeboden. Op Dendron-College en de Merthal werden in Horst 888 handtekeningen opgehaald. In Venray werden bij het Raayland-College ,de Gilde-opleidingen en bij de Kerst-in van het Venray's Mannenkoor in de schouwburg 829 handtekeningen verzameld voor de vrijlating van een Chinese journalist. De eerste grote klus wordt de jaarlijkse collecte. Deze wordt dit jaar in de week na karnaval van 10 t/m 16 februari gehouden. Bijna 50 vrijwilligers zullen hiervoor in de gemeente Venray langs de deuren gaan. Amnesty International accepteert geen overheidssubsidie en is dus financieel afhankelijk van giften. Gelukkig hebben we verleden jaar met de opbrengst van onze groep de landelijke organisatie goed kunnen ondersteunen. In 2008 zal het accent van ons werk weer liggen op het bestrijden van discriminatie. Discriminatie zelf is een schending van mensenrechten maar ligt tevens ten grondslag aan vele zeer ernstige mensenrechtenschendingen.

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 16