Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478-510 713 Internet: www.dorpenvenray.nl Sfeervolle onthulling van het kunstwerk, en het ontsteken van de kerkverlichting Het is toch niet te geloven!!! Dorpsraad Oostrum CÏK 0 R P S R A A D Vrijdag 21 december 2007 was het dan zover. Na veel voorbereiding werd de Oostrumse kerk in het licht gezet en vond op het dorpsplein de onthulling van het kunstwerk "het oog van Oostrum" plaats. Een honderdtal inwoners is getuige geweest van het feit de pastoor Keiler en Mevr. Nelly Verheijen (oudste inwoonster van Oostrum) de kerk in het licht zetten. Zij deden dit door een handel op een schakelpaneel over te halen, waarna de kerk langzaam in gloed van de nieuwe verlichting verscheen. De mist gaf aan het geheel extra sfeer. Na deze handeling was het de beurt aan de wethouders Najja en van der Broeck om het kunstwerk te onthullen. Na wat inspanning verscheen onder het blauwe zeil "het Ogenblik van Oostrum". In veel ogen een fraaie aanwinst voor het dorpsplein. Van de door de dorpsraad aangeboden koffie met kerstgebak in het gemeenschapshuis "den Oesterham" werd goed gebruik gemaakt. In een gezellige sfeer werd nog enige tijd nagepraat over de activiteiten. De dorpsraad is zeer blij met de grote belangstelling die de Oostrumse inwoners getoond hebben. Het is een stimulans om het komende weer klaar te staan voor de bevordering van de leefbaarheid in Oostrum. Nog geen week nadat we de Oostrumse kerk prachtig in het licht hebben gezet hebben vandalen al toegeslagen. Enkele van de schijnwerpers die op de kerk gericht zijn werden met geweld verbogen. Het kan toch niet zo zijn dat een weldenkend mens hieraan plezier beleeft. Het zal toch ook niet zo zijn dat voorbijgangers per (brom)fiets of auto af- of uitstappen om even de schijnwerpers te verbuigen. De conclusie ligt dan ook voor de hand dat voetgangers toegeslagen hebben en met een grote mate van zekerheid vandalen uit Oostrum. Omdat de verlichting om 23.30 uur gedoofd wordt ligt het ook voor de hand dat dit vandalisme heeft plaats gevonden voor die tijd. De kans is dan ook groot dat er getuigen zijn. Het is gemakkelijk de beschuldigende vinger naar de jeugd te wijzen, maar kunt u zich voorstellen dat een volwassen persoon dit doet? Wij als dorpsraad niet. Wij doen een beroep op ouders om bij hun kinderen eens na te vragen of zij soms weet hebben of betrokken zijn geweest bij deze bizarre activiteiten. Als dat zo is nemen wij aan dat u dan passende maatregelen neemt. Ouders neem uw verantwoordelijkheid! Graag zien wij als dorpsraad dat iedereen die in het dorp vandalisme waarneemt, in welke vorm dan ook, dit direct meldt bij onze gebiedsmentor van de politie Roel Coppus, bereikbaar onder telefoonnummer 0900-8844 of via e-mail: roei.coppus@Umburg-noorci.poii'tie.ril U kunt desgewenst anoniem aangifte doen. Als dorpsraad kunnen we weinig doen tegen dit vandalisme; we kunnen en willen niet politieagent spelen, wel gaan we voortaan van elk voorval aangifte doen bij de politie. Jammer dat het nodig is dit bericht te plaatsen. 05 rbsiiüM

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 5