Stichting Dorpsraad oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM Tel: 0478 -510 713 internet: www.dorpenvenray.nl Aan aile inwoners van Oostrum, 0 1 f S 1A A D Nu het jaar 2007 achter ons ligt kunnen we weer vooruit kijken naar wat ons het nieuwe jaar gaat brengen. Toch is het op zijn plaats om nog even stil te staan bij hetgeen het afgelopen jaar wel en niet tot stand is gekomen. Een aantal ontwikkelingen heeft ons als dorpsraad en ook u als inwoners van Oostrum het afgelopen jaar bezig gehouden. Naast de gebruikelijk activiteiten waarvoor wij als dorpsraad staan, zijn er enkele noemenswaardige zaken en ontwikkelingen geweest in het afgelopen jaar. Op basis van het DorpsOntwikkelingsplan(DOP) is door de gemeenteraad de visie voor Oostrum voor de nabije toekomst vastgelegd. Het hierin genoemde programma zal de komende jaren verder tot uitvoering komen. We hebben gefungeerd als pilotgebied voor het gebiedsgericht werken. Het doel hiervan is om tot een verbeterde samenwerking te komen tussen de dorpsraad Oostrum en de gemeente Venray, daar waar het individuele belang van de inwoners overstijgt. Op het gebied van woningbouw zullen de ruim 50 woningen, die in 2007 gerealiseerd zijn, bijdragen aan het leefbaarheid van ons dorp. Immers aanwas van nieuwe inwoners kan een belangrijke bijdrage leveren aan het in stand houden van voorzieningen, het verenigingsleven, de kerk en de basisschool. Een verdere ontwikkeling van de woningbouw is weer mogelijk, nu de beperkingen door stankcirkels verminderd zijn. In 2008 zullen de woningen op het voormalige terreinen van de Rabobank en Melkfabriek opgeleverd worden. Bij de toewijzing van huurwoningen hebben we met Wonen Venray kunnen bewerkstelligen dat de huidige inwoners van Oostrum in veel gevallen voorrang genieten bij het toekennen van een woning. De door ons ingezette bezwarenprocedure tegen de bouw van 12 resocialisatieplaatsen buiten de beveiligde omgeving van de Rooyse Wissel heeft niet geleid tot het voorkomen van deze bouw. In deze zaak is de dorpsraad en de gemeente Venray door de Raad van State in het ongelijk gesteld. Momenteel loop een onderzoek naar behoefte aan welzijnaccommodatie en voorzieningen voor jong en oud. Ook wordt nog gekeken naar een eventuele locatie voor zorgwoningen met de daarbij behorende voorzieningen. In de sfeer van recreatie en cultuur hebben we in het begin van het jaar de wandelroute rond Oostrum opengesteld terwijl nog net voor Kerst het kunstwerk "Het ogenblik van Oostrum" onthuld is en de kerk in het licht is gezet. De dorpsraad is van mening dat zij terug kan kijken op een goed 2007. Voor 2008 hopen wij op deze weg verder te kunnen gaan. We willen dit doen met een voltallige ploeg. We hebben momenteel nog enkele vacatures die we snel hopen in te vullen. Uw belangstelling hiervoor kunt u bij de dorpsraad bekend maken. Graag doen wij een beroep op u, om uw belangstelling voor het werk van de dorpsraad te blijven tonen en daar waar wij een beroep op u doen, bij te springen. Het leefbaar houden van Oostrum is een taak van ons allen. Laten we er dan ook de schouders onder zetten. Namens de Dorpsraad Oostrum wens ik u een goed 2008 toe. J.M. Linskens Voorzitter 04 tv. O OSTIUM

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 4