Café voor weduwen en weduwnaars Borderline Op zondag 6 januari vindt in Grand Café Staccato in Tegelen een bijeenkomst plaats voor weduwen en weduwnaars. Het overlijden van een partner is een aangrijpende gebeurtenis. Voor de nabestaande breekt een moeilijke periode aan en steun van dierenbaren is hart nodig. Meestal komen de steun en aandacht van familie of uit de naaste omgeving. Na verloop van tijd kan deze extra aandacht afnemen. Bijvoorbeeld omdat de familie en kinderen ver weg wonen of omdat de omgeving ervan uit gaat dat de nabestaande het verder zelf wel redt. Weduwen en weduwnaars voelen zich dan vaak eenzaam. Met name de zondagmiddag kan erg lang zijn. Maandelijkse bijeenkomsten In 2005 zijn twee vrijwilligsters van de bezoekdienst voor weduwen en weduwnaars gestart met het Weduwen en Weduwnaars Café (W&W Café) in Tegelen. Zij weten uit eigen ervaring en uit de ervaringen van de bezoekdienst, wat het betekent om weduwe of weduwnaar te zijn. Daarom hebben zij het W&W Café opgericht; het is een plek om maandelijks lotgenoten te ontmoeten, om te praten, contacten te leggen en om gewoon gezellig bij elkaar te komen. Weduwen en weduwnaars die vrijblijvend een kijkje willen nemen, zijn van harte welkom. Praktische informatie De eerstvolgende bijeenkomst vindt plaats op zondag 6 januari aanstaande vanaf 14.00 uur in Grand Café Staccato, aan de Grotestraat in Tegelen. De toegang is gratis, consumpties zijn voor eigen rekening. Wilt u graag meer weten, dan kunt u contact opnemen met: An Driessen, Stichting Wel. Kom, telefoon 077 - 326 63 00. Noord- en Midden-Limburg Alzheimer Café Venray Op maandag 14 januari 2008 is het Alzheimer Café Venray weer open voor alle mensen met dementie, hun partners, familieleden en betrokkenen. Hulpverleners en andere belangstellenden zijn ook van harte welkom. Alle gasten leren en profiteren van eikaars kennis en kunde. Het thema voor deze avond is: (On)zekerheid over de diagnose. Gastspreker: Mw. P. Klijnsma, Klinisch Geriater VieCuri Medisch Centrum. Het Alzheimer Café Venray vindt plaats in De Kemphaan, Kennedyplein 1 te Venray. Inloop is vanaf 19.00 uur en aanvang van het programma is om 19.30 uur. De avond wordt uiterlijk 22.00 uur afgesloten. De toegang is gratis. Voor meer informatie kunt u bellen met het Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid telefoon (0478) 527066. Leven met Borderline; Hoe doe je dat? Stichting Wilskracht start in januari weer de cursus Borderline. De cursus is voor vrouwen met Borderline. Aan de cursus zal medewerking worden verleend door allerlei deskundigen. Deze bijeenkomsten vinden plaats in Reuver en Venray Tijd; 10.00 uur tot 12.00 uur Voor verdere informatie. Flore Brummans 0612844482. 20

Oostrum's Weekblad | 2008 | | pagina 20