Oostrum knokt zich voorbij Lierop Wij wensen u fijne Kerstdagen en een gezond en gelukkig Nieuwjaar Versleijen Installa+iethechniek BV Versleijen Agri BV Versleijen Detail BV In de laatste wedstrijd voor de winterstop boekte Oostrum afgelopen zondagmiddag een zeer welkome overwinning in de strijd tegen degradatie. Op een goed bespeelbaar veld werd verdiend gewonnen van het op de vijfde plaats bivakkerende Lierop: 2-0. Door de overwinning is er weer aansluiting met de veilige plaatsen en is de laatste piaats van de ranglijst eindelijk verlaten. Oostrum startte een stuk feller aan de wedstrijd dan de Brabantse gasten en gaf Lierop geen tijd en ruimte om in hun spel te komen. In de 10e minuut leverde de eerste de beste kans van de wedstrijd meteen een vroege voorsprong op voor de thuisploeg. Aanvoerder Bas Kessels zette met een mooie steekpass A- speler Chris Wilschut vrij voor de keeper en de jonge spits rondde koelbloedig af: 1-0. Nog geen twee minuten later verdubbelde Oostrum de voorsprong en was het wederom Chris Wilschut die het net deed bollen. Een Oostrumse voorzet werd door de Lieropse verdedigers slecht weggewerkt waarna Wilschut de bal met een halve omhaal schitterend via de onderkant van de lat binnenvolleerde: 2-0. Ondanks de voordelige marge van twee treffers liet Oostrum de teugels niet vieren en zette het aan voor een derde treffer. Binnen het half uur kreeg de thuisploeg nog een paar mogelijkheden om de score uit te breiden maar deze werden helaas niet benut. De gasten uit Lierop kwamen op hun beurt dicht bij de aansluitingstreffer toen aanvoerder Dirk van Vlokhoven zich handig vrijspeelde en maar net voorlangs schoot. Tot het rustsignaal hield het Oostrumse collectief vrij eenvoudig stand en kon het met een verdiende 2-0 voorsprong de kleedkamer gaan opzoeken. Na de thee bleef de van te voren verwachte stormloop van Lierop eigenlijk de gehele tweede helft uit. Oostrum werd weliswaar teruggedrongen op de eigen helft maar Lierop slaagde er maar sporadisch in gevaarlijk te worden. Lierop nam weinig risico's om terug te komen in de wedstrijd en zo kon Oostrum door simpelweg de persoonlijke duels te winnen makkelijk overeind blijven. De moegestreden Chris Wilschut, die zaterdag ook al met het A-elftal een wedstrijd had gespeeld, werd na een uur vervangen door Ruud Custers die na anderhalve maand blessureleed zijn rentree maakte. Op de counter loerend kreeg de thuisploeg zowaar nog de betere kansen om de wedstrijd definitief te beslissen. Zo had Custers zijn comeback tot tweemaal toe met een treffer kunnen opluisteren. De eerste keer was hij het eindstation van een snelle Oostrumse tegenstoot en mikte hij de bal vanuit een moeilijke hoek net naast. De tweede maal scoorde hij wel maar werd zijn treffer afgekeurd wegens buitenspel. Zo slaagde Oostrum er dus niet in de wedstrijd in het slot te gooien en bleef het spannend tot het eind. Doelman Ralph Kessels hield zijn doel echter voor de vierde achtereenvolgende keer schoon en kon Oostrum drie nodige maar verdiende punten aan haar totaal toevoegen. Na de winterstop komt Oostrum pas op 17 februari weer in actie als de inhaalwedstrijd tegen Bavos (in Bakel) op het programma staat. 09

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 9