TERUGKIJKEN EN OPNIEUW BEGINNEN De SOS Telefonische Hulpdienst is dag en nacht bereikbaar, ook met Kerstmis en Nieuwjaar. Ons telefoonnummer is 077-3548888 Ook kunt u met ons chatten elke dinsdagavond van half 8 tot half 11 en elke donderdagmiddag van 14.00-17.00 uur via www.soshulp.nl) of emailen sos-limburq@soshulp.nl). Belangstelling voor dit vrijwilligerswerk? We sturen u graag informatie toe! Het einde van het jaar is een tijd van terugkijken en dan vol goede voornemens weer opnieuw beginnen. De balans van de SOS Telefonische Hulpdienst wordt opgemaakt in bijeenkomsten voor alle medewerkers. Maar ieder voor zich maakt ook een eigen balans op, collega-vrijwilligers en bellers De man die ik tijdens zijn avonddienst aan de telefoon krijg, geeft het zelfs letterlijk aan "Ik ben zo'n beetje de balans op aan het maken", zegt hij "en het valt vies tegen...." Als ik hem vraag hoe de afrekening er uit ziet begint hij te vertellen. Het afgelopen jaar is er een eind aan zijn huwelijk gekomen. Het ging al langer niet zo goed, maar nu had hij iemand anders ontmoet waarmee hij opnieuw wilde beginnen. "En daarmee heb ik veel kapot gemaakt, mevrouw", zegt hij. Nu zit hij tegen een opgetuigde kerstboom aan te kijken, maar het voelt niet als kerstmis. "Het is net alsof je pas ziet hoe belangrijk iets is, als je het kwijt bent". Dat kan ik alleen maar beamen, maar wat mist hij dan het ergste? Het ergste mist hij het gewone dagelijkse leven met zijn kinderen. Ze komen regelmatig een weekend of een paar dagen, maar dan komen ze op bezoek. Ze zijn niet echt thuis bij hem. Nu, met de Kerst, komen ze niet. "We gaan er maar een paar dagen tussenuit, ook leuk, maar niet wat ik eigenlijk bij Kerstmis vind horen." Hij noemt nog een aantal zaken op die hij mist, allemaal 'gewone' dagelijkse dingen, die hij voorgoed kwijt is, zegt hij. Ik vraag hem wat er voor die dingen in de plaats gekomen is. Hij onderneemt allerlei activiteiten, heeft het druk op zijn werk, maar als hij eerlijk is voelt hij zich in zijn nieuwe omgeving nog niet echt thuis. Dat kan ik me voorstellen. Thuis voelen kun je je pas ergens als je daar een geschiedenis mee hebt. Hoe gaat hij die geschiedenis opbouwen? De vraag verrast hem. Hij is er steeds vanuit gegaan dat dat vanzelf wel zou komen. Dat hij er zelf iets aan zou moeten doen is een heel nieuw gezichtspunt. We praten nog enige tijd over wat je zou kunnen doen om jezelf ergens thuis te voelen. Aan het eind van het gesprek moet hij zowaar wat lachen "Dat ik op mijn leeftijd nog goede voornemens ga maken voor het volgend jaar..." Van mij krijgt hij in elk geval de beste wensen voor dat jaar mee!!! IMfm 20 •x-:-XwXÏ-.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 20