KLACHTEN OVER BEZORGING "Periodiek" tel: 582877. 22 Winterwandeling rondom het Reindersmeer door I.V.N. Geysteren-Venray Datum Aanvang Start wandeling Parkeerplaats bij de sluis van het Reindersmeer (voor route er naar toe zie beneden) 10.00 uur Zondag 18 november 2007 Het Reindersmeer is gelegen in het Nationaal Park de Maasduinen. De omgeving bestaat uit grote stuifzandgcbicden, bossen, heidevelden en diverse poelen en vennen. Begin jaren zestig is begonnen met zandwinning om te voldoen aan de vraag naar beton- en metselzand en ophoogzand. Toen de zandwinningen voltooid waren is er door de Gemeente Bergen, Waterschap, Provincie, Rijk en Natuur- en Milieugroepen een herinrichtingsplan gemaakt. In 1996 is men hiermee begonnen: - Overal werden langs de oevers ondiepe plekken gemaakt waar vissen, watervogels en waterplanten van profiteren. - De oevers zijn zodanig ingericht dat er qua terreingesteldheid veel verschillen voorkomen: nat-droog, hoog-laag, voedselarm-voedselrijk. Dit geeft dus een grote diversiteit aan planten en dieren. O.a. Tormentil, klokjesgentiaan, dopheide, vele vlindersoorten, insecten enz. - De sluis die tussen Reindersmeer, Leukermeer (waterrecreatieplas) en Maas ligt is gesloten, zodat het nu gevoed wordt door kraakhelder grondwater.De natuur kan zich nu verder ontwikkelen. In de steile wanden kunnen oeverzwaluwen en ijsvogels nesten graven. Zo ook graafbijen en graafwespen. Op de westoever staat een vogelkijkhut van waar men een prachtig uitzicht heeft over het meer en men verschillende vogelsoorten kan bespieden. Zelfs de kiekendief en de visarend zijn er wel eens gezien. De vogelwerkgroep houdt hier o.a. ook haar tellingen. Er is zoveel te zien en het is er zo mooi dat deze winterwandeling zeker aan te bevelen is. De route is 8 km lang en zal ongeveer twee en een half uur duren. Wandelschoenen en verrekijker zijn belangrijk. We zullen grotendeels flink doorstappen. Voor degenen, die de route in willen korten is er ongeveer halverwege een trekpontje. Route: Vanuit Venray via Wanssum naar de rotonde van de N 271 in Well. Hier linksaf richting Nijmegen, dan 2e weg rechts (achter cactussen)vervolgens le weg links, op het einde rechts (Reindersmeer staat hier aangegeven) dan lc weg links de sluis over. Direct rechts achter de sluis ligt de parkeerplaats. Klachten over de bezorging van het Oostrums Weekblad en de Peel en Maas, s.v.p. niet bij de redactie melden. Voor klachten kunt U op vrijdag van 8.30 uur tot 17.00 uur bellen met

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 22