VOOR DE JEUGD VAN VENRAY! (en 14.00 uur bij veel aanmeldingen). Tot dinsdag 23 oktober,en het is gratis! Mabel: 25 Wie gaat er mee? Lekker struinen in de Leunse Paes. Wat is er spannender dan te struinen in een ruig natuurgebiedje, in het weiland, langs de beek, of in het moerasbos? Aan zee heet dat JUTTEN! In het weiland langs de beek en in het bos noemen we het STRUINEN! IVN Geysteren/Venray wil, met kinderen van de basisschool in de herfstvakantie, dinsdag 23 oktober, lekker de natuur in! De Leunse Paes is een natuurgebiedje dat ligt aan de rand van Leunen, tegen Venray (Brukske) aan, vlakbij de schaatsvijver. De kronkelende Oostrumse Beek stroomt er doorheen en het gras is er ruig en meestal lang. Er lopen koeien die hier en daar flinke flaters laten vallen. In het water van de beek is het heerlijk scheppen en knoeien. Er is een laarzenpad dat door de beek en een nat bos gaat. Misschien vinden we wel sporen van de bever, die er in de buurt zijn plekje heeft. Amfibieën als kikkers, padden en salamanders, vlinders, rupsen en ander vliegend gespuis, en kleine bodemdiertjes, die zich misschien al verstoppen om zich in de dekken voor de komende winter, zullen we zeker te zien krijgen Met struinen weet je nooit wat je tegen komt! Maar door je ogen, oren, neus, mond en handen te gebruiken valt er zeker veel te beleven! Is deze struintocht ook iets voor jou en wil je op dinsdag 23 oktober lekker mee meld je dan aan: tel.nummer: 0478 585693. Doe laarzen of stevige schoenen aan! We starten aan de Baggerweg om 10.00 uur Hoe kun je dat vinden? Vanuit Venray naar Leunen; de vierde straat links Brienshoekweg); de vierde weg links (Weideweg), daar op het einde rechts de bocht om. Dan nog een stukje en je bent er. Als je van zwemmen slank wordt, vraag ik mij af wat al die walvissen fout doen!

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 25