07 Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3 5807 BT OOSTRUM tel. (0478-5107131 internet: WWW.éi 9. Commissie Maatschappelijke diensten Rapportage overige activiteiten Er is overleg geweest met een groep die een activiteit op wil zetten voor de groep 12 tot 16 jarigen. De voorzitter zegt toe dat, indien de opzet zinvol lijkt, de Dorpsraad een startsubsidie wil verlenen. 10. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Rapportage overige activiteiten Bij de bouw van bouwbedrijf Janssen zal het verkeer de komende tijd vaker stilgelegd worden als er een kraan komt te staan. Voor verkeer uit de richting Venray moet dan duidelijk worden aangegeven dat ze niet de Watermolenstraat in kunnen .Keren is lastig op dat punt. 11. Rondvraag Het gele parkeerbord bij het AMC is lastig voor verkeer dat wil indraaien met een langer voertuig. Er is toestemming om dit (tijdelijk) weg te halen en weer terug te zetten. De vraag is of het bord niet beter ergens anders geplaatst kan worden. Het leefbaarheidsbudget wordt op de volgende vergadering als agendapunt opgenomen. Gevraagd wordt om het Oostrums Weekblad 1 maand gratis te bezorgen bij inwoners van het nieuwe gedeelte. Op deze manier worden ze beter op de hoogte gebracht van activiteiten en verenigingen in Oostrum. Dit is akkoord. Vanaf de publieke tribune wordt gevraagd of het afzetten van de Mgr. Hanssenstraat anders kan. Het is belangrijk dat het voetpad vrij blijft voor eventuele calamiteiten. De afzetting tijdens de kermis wordt 's avonds soms verplaatst door muzikanten. De hekken worden alleen niet terug gezet, waardoor er de volgende ochtend toch weer fietsers over het kermisterrein rijden. Hierover wordt contact opgenomen met het AMC. Er wordt gevraagd waarom er nu wei persoonsnamen gebruikt gaan worden voor De Hulst, terwijl dit in het verleden niet mogelijk bleek te zijn. De voorzitter geeft aan dat er geen beleid is om al dan niet namen te gebruiken. Er komt een beleidsvoorstel om de wijk en dorpsraden bij de naamgeving te betrekken. Het boomvak (tegenover AMC) ligt nog altijd leeg. Er wordt geïnformeerd of dit bestraat gaat worden. Zijn er nog bouwplannen op korte termijn (Ghünebeek)? Momenteel zijn er vanwege belemmeringen van milieucirkels geen mogelijkheden. Pas als de milieucirkels weg zijn kan er weer gebouwd worden. Dit is niet op korte termijn. Gevraagd wordt of er afspraken zijn gemaakt over vandalisme. Is er bijvoorbeeld een meldpunt. De nieuwe schoolpleinstickers zijn door verschillende jongeren in het dorp voorzien van remsporen en deze zijn er (ook na verwijdering hiervan) niet mooier op geworden. Mevrouw Heesbeen heeft de ouders van de vernielers persoonlijk gebeld en van alle ouders medewerking gekregen. Verschillende ouders hebben aangegeven dat ze op de hoogte gebracht willen worden als er schade is. Het is natuurlijk ondoenlijk om elke keer alle ouders op te bellen. De gebiedsmentor van de politie, Roel Coppus, is hiervoor het meldpunt. De voorzitter stelt in overleg met mevrouw Heesbeen een stukje op voor het Oostrums weekblad. Hierin wordt aangegeven dat bij vandalisme de politie wordt ingeschakeld. Ook wordt opgemerkt dat het schoolplein verboden is voor kinderen ouder dan 12 jaar. Het bord doodlopende weg op de Ghünebeek moet verder naar achteren geplaatst worden. 12. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering en dankt iedereen voor de inbreng. X g% fm f n I' '1 &v -,i

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 7