1 06 Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3 5807 Bf OOSTRUM tel. {0478-510713) internet 7. Mondeling verslag Dorpsradenoverleg 3 september 2007 Mevrouw Sprij van de gemeente Venray heeft het dorpsradenoverleg bezocht. Er is gesproken over mogelijke verbeteringen in de huidige communicatielijnen tussen de dorpen en de Gemeente. De heer Kroft van steunpunt vrijwilligerswerk Venray (Match) gaf informatie over de Dag van de Vrijwilliger' (10 oktober), in dit kader organiseert Match de verkiezing van de vrijwilligersorganisatie 2007. Hiervoor kan elke vrijwilligersorganisatie zich nomineren. De winnaar ontvangt een cheque van 500 euro. Publicatie volgt in het Oostrums weekblad. De dorpsraad Oostrum zal de KBO voordragen. In Leunen is het overleg met de kermisexploitant niet goed verlopen. Bij de evaluatie van het DRO met de Gemeente zal de communicatie tussen de dorpsraden en de kermisexploitant onderwerp van gesprek zijn. In Oirlo zijn er 31 gegadigden voor de CPO-loting Collectief Particulier Opdrachtgeverschap). De vraag is wel of de opslag van 7500,00 die de gemeente vraagt, stand blijft houden. Hiertegen is nogal wat bezwaar omdat de grondprijs in dat geval hoger wordt dan elders in de gemeente Venray. 8. Commissie Stedelijk Beheer Fietspad Mor. Hanssenstraat De invoegstrook had breder mogen zijn en de wegversmalling smaller. Op die manier wordt er meer ruimte gecreëerd voor de fietsers en is het niet meer mogelijk dat auto's elkaar passeren op de wegversmalling. De gemeente gaat de verlichting bekijken en indien noodzakelijk, verbeteren. Op welke termijn dit plaats vindt is niet duidelijk. De Dorpsraad blijft hier alert op, omdat het binnenkort eerder donker wordt en de weg 's avonds door veel jongeren wordt gebruikt. Het bord van de fiets knooppunten route is intussen verplaatst. Kandalaberen bomen Den Oesterham Bouwmaatschappij Janssen, de heer Lenssen en de heer Linskens hebben samen met de gemeente de situatie met betrekking tot de bomen en de overlast hiervan bekeken. Besloten is om 3 bomen te kandalaberen. De vergunning hiervoor is afgegeven. Het komende jaar bekijken we hoe de bomen zich herstellen. Naar aanleiding daarvan wordt besloten of de bomen aan de Mgr. Hanssenstraat ook ingekort gaan worden. Rapportage overige activiteiten De leilinden zijn gesnoeid. In 1 leilinde bleken duiven te broeden. Het gras is vaker gemaaid. De stam begroeiing is aangepakt. De Kruising die gemaakt is op de Henri Dunantstraat wordt gezien als een gevaarlijk punt. Uit zou beter aangegeven moeten zijn. Het Dorpsplein wordt voor de kermis door de gebroeders Rechter ontruimd. De heer Lenssen neemt woensdag contact op voor overleg. Door Wonen Venray is opdracht gegeven om het reclamebord te verwijderen. Van de firma Hurks is dit nog niet te verwachten aangezien niet alle woningen verkocht zijn. Vanaf de publieke tribune wordt opgemerkt dat het gras bij de speeltuin te lang is om na het maaien te laten liggen

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 6