wé1 05 Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3 5807 BI OOSTRUM tel, (0478-510713) internet: WWW.( Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 4 september 2007 Locatie: cTn Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet alie aanwezigen welkom. Een aantal dorpsraadleden heeft zich afgemeld als gevolg van andere verplichtingen. Deze vergadering is een week vervroegd in verband met de kermis. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. Er is een uitnodiging ontvangen van de gemeente Venray voor een bijeenkomst van de WVP visie Wegenstructuur en Wegcategorisering. De voorzitter gaat hier naar toe. Vergunning kandaiaberen bomen wordt nog toegelicht bij punt 8. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 14 augustus 2007 Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd of bekend is waar het kunstwerk geplaatst wordt. Er wordt verwacht dat dit problemen op zal gaan leveren in verband met de bomen. Dit wordt besloten op het moment van plaatsing en hierbij wordt rekening gehouden met de bomen. In een eerdere vergadering is door een bezoeker opgemerkt dat de tuin van de school slecht onderhouden is. Mevrouw Heesbeen heeft een gesprek gehad met deze aanwonende. De schooltuin heeft door de verbouwing veel geleden. Er is nu een plan van aanpak gemaakt. 5. Gebiedsgericht werken Uitvoerinqsproqramma Er zijn geen mededelingen 6. Commissie Middelen Verlichting kerk Er heeft een onderzoek plaatsgevonden door natuurprojectenbureau De Lierelei in verband met de beschermde dieren die in de kerk leven. Dit bureau adviseert om de kerk aan de oostzijde niet te verlichten (Vlasakker) of de aan- en uitvliegopening niet rechtstreeks te verlichten. Het is bovendien beter om de kerk enkele uren te verlichten en niet de hele nacht. De dorpsraad volgt de aanbevelingen op en er hoeft zodoende geen ontheffing door de gemeente plaats te vinden. Het project zal in gang gezet worden. Rapportage overige activiteiten Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd of het mogelijk is verenigingen in te schakelen bij sommige projecten om de kas te spekken. Als voorbeeld wordt graafwerk genoemd. De dorpsraad bekijkt deze mogelijkheden en waar mogelijk zal ze verenigingen benaderen. De borden in verband met het beperken van de parkeerduur zijn geplaatst. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat er geen controle mogelijk is omdat er geen gebruik wordt gemaakt van een parkeerschijf. De voorzitter geeft aan dat het niet afdwingbaar of controleerbaar is maar hoopt dat het publiek zich toch aan de parkeertijden zal houden en zo meewerkt aan de leefbaarheid in het dorp. iv x-ii- MftK

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 5