Stichting Dorpsraad Oostrum Hoefslag 3 5807 BI OOSTRUM Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 14 augustus 2007 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet alle aanwezigen welkom op de eerste vergadering n< de vakantie. De voorzitter spreekt de hoop uit dat de vacatures snel ingevuld worden. 2. Vaststelling van de agenda Het onderwerp 'opslag vuurwerk' wordt als agendapunt 9a toegevoegd. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Het overzicht wordt door de secretaris toegelicht. De secretaris heeft een telefoontje gehad van een inwoner van Oostrum. Deze persoon had een vervelende reactie gehad nadat zij iemand aangesproken had om de uitwerpselen van d hond op te ruimen. De Dorpsraad betreurt dit. Gevraagd werd of er bij de speelterreinen bordjes geplaatst kunnen worden met de tekst "verboden voor honden" De dorpsraad is er geen voorstander van om borden te plaatsen.De KBO geeft aan dat ze de laatste tijd steeds minder overlast van hondenpoep heeft bij het groenonderhoud. Mogelijk dat de oproep van c dorpsraad hiertoe heeft bijgedragen. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 12 juni 2007 De notulen worden zonder wijzigingen vastgesteld. 5. Gebiedsgericht werken Uitvoerinqsproqramma De volgende vergadering van het gebiedspanel is in september gepland. 6. Commissie Middelen Verslag dorpsradenoverleq 4-6-2007 en 2-7-2007 De Gemeenten en de Provincie verschillen van mening over de toepassing van het contourenbeleid. In Oirlo is hierdoor een probleem ontstaan bij nieuwbouwplannen. Stichting 'de Marke' heeft haar activiteiten voor de Gemeente Venray toegelicht. In Vredepeel probeert men de basisschool te behouden door Vliegbasis de Peel te betrekken naschoolse opvang. Het Dagelijks Bestuur heeft overleg gehad met de wethouders Teunissen en Nadja over DOP- projecten die niet in de MUIP zijn meegenomen. Er is toegelicht dat er naast de MUIP nog financiële mogelijkheden zijn voor projecten uit de DOP's. Het idee bestaat om het dorpsradenoverleg anders in te richten. Straatnaamqevinq Hulst II en de Blakt De voorzitter heeft per toeval ontdekt dat de straatnaamgeving van de Blakt al in gang gezet was terwijl eerder was toegezegd dat de Dorpsraad hierin mocht adviseren. Naar aanleiding van deze omissie, wordt er waarschijnlijk een vaste commissie ingesteld voor advies rondom straatnaamgeving. Deelnemers zijn het Lokaal Historisch Platform, een deskundige, de Dorps/wijkraad van het betreffende dorp/wijk, en de Gemeente. Het thema van de

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 5