Aostrum-Eastrum-Aostrum zeer geslaagd! De fietsactie van 8 Oostrumse fietsers en hun begeleiders van en naar het Oostrumse Friesland is zeer geslaagd. Op vrijdagmorgen 17 Augustus vertrokken in alle vroegte 8 fietsers en twee begeleiders vanuit Oostrum voc een fietstocht van ongeveer 270 kilometer naar het Friese plaatsje Oostrum. Dit was echter pas de helft var de totale af te leggen afstand, omdat er op zondagmorgen ook nog teruggefietst zou gaan worden naar Oostrum Limburg. Dit alles om een mooi bedrag bij elkaar te fietsen voor het goede doel, namelijk de stichting KIKA (kinderen kankervrij). Na een tocht van 277 kilometer en drie ontzettende hoosbuien kwamen de fietsers aan in het noordelijkste Oostrum. Onthaald door een flink deel van de in totaal 200 mensen tellende bevolking, werden zij naast eer prachtige bijdrage voor KIKA ook nog getrakteerd op een goede maaltijd! Zaterdag was er een rustdag ingepland en werden de benen nog even losgefietst op "een rondje waddenzee" van zo'n 40 kilometer, waarna er 's middags een gezellige middag werd doorgebracht in cafe friesland, te Oostrum Maar tot in de kleine uurtjes werd er zeker niet gefeest, want op zondag morgen liepen de wekkers alweer om 05.30 uur af, om na een goed ontbijt weer de fiets op te stappen! Het laatste en zeker niet minder zware gedeelte stond namelijk nog op de fietsers te wachten. Na een kleine routeaanpassing resteerde nog 262 kilometer richting het zuidelijke Oostrum, echter wel volledig wind in! De tocht verliep echter zeer voorspoedig en met een mentaal ruggensteuntje van enkele Aostrumse inwoners onderweg, telden de kilometers richting huis hard af! Om 18.10 uur reden er 8 wielrenners de mooiste straat van de hele tocht binnen, namelijk de mgr Hanssenstraat in hun eigen Oostrum, waarna er bij het Allemanscafe een 120-tal mensen, de renners op overweldigende wijze binnenhaalden!! Al snel bleek dat de actie ook in Aostrum erg was gaan leven en dit resulteerde in een aantal zeer mooie schenkingen. Op dit moment is er een fantastisch bedrag binnengehaald (er zijn nog steeds een aantal toezeggingen onderweg) maar de voorlopige tussenstand is 3900 euro voor KIKA! De renners, begeleiding en partner: gaan op 5 oktober aanstaande nog genieten van een diner in hotel Asteria en dan zal tevens de definitieve cheque aan de stichting KIKA overhandigd worden. De wielrenners en begeleiders kijken in ieder geval terug op een prachtig fietsweekend, met veel plezier en sportiviteit en willen iedereen, (van de kleinste tot de grootste gulle gevers) maar dan ooi iedereen geweldig bedanken voor alle steun die wij tijdens onze actie voor de stichting KIKA mochten ontvangen, fantastisch!!! Aostrum en Eastrum bedankt namens ons: Bart Holtackers, Quinn Poels, Rien Janssen, Rick

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 23