6. Commissie Middelen Verslag dorpsradenoverlea iuni 2007 Het verslag is nog niet ontvangen. Rapportage overige activiteiten Het Dorpsradenoverleg heeft opgemerkt dat er in de MUIP (meerjarig uitvoerings- en investeringsprogramma) geen projecten uit de DOP's zijn opgenomen. Dat betekent niet dat er geen projecten uit het DOP worden opgepakt: een aantal projecten valt onder de reguliere werkzaamheden van de gemeentelijke afdelingen. Het Dorpsradenoverleg zal aan de hand van de jaarplanning van de Gemeente vaststellen of de projecten uit het DOP voldoende terugkomen. De Gemeente heeft aangegeven niet voor alle projecten uit de DOP's de financiële middelen te hebben. 7. Commissie Stedelijk Beheer Verlichting kerk Op advies van de Gemeente heeft een deskundige gekeken of het verlichten van de kerk strijdig is met de Flora en Fauna wet. Dit in verband met de aanwezigheid van een kerkuil en vleermuizen. De in- en uitvliegplek van de uil mag niet verlicht worden. In verband met de vleermuizen mogen niet alle zijden van de kerk verlicht worden. Wanneer één kant onverlicht blijft hoeft dit geen probleem te zijn. Met dit advies gaat de voorzitter weer in gesprek met de Gemeente. Daarna kan een besluit worden genomen. Bij definitieve plaatsing van de verlichting mogen omwonenden uiteraard geen hinder ondervinden. Het tijdstip van verlichten zal waarschijnlijk tussen schemering en maximaal half 12 zijn. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat strijklicht een optie is en bovendien dat het verlichten in een vast schema moet gebeuren, niet elke dag anders. Daarnaast wordt gevraagd om aandacht te hebben voor het thema 'energiezuinig'. Bomen dorpsplein De aanwonenden van het dorpsplein zijn geïnformeerd over het voornemen om de bomen op het Dorpsplein te knotten. Hierop zijn verschillende reacties ontvangen, zowel positief als negatief. Er heeft een handtekeningactie plaatsgevonden, waarbij nagenoeg alle aanwonenden hun handtekening tegen het plan gezet hebben. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat het niet juist is dat de Dorpsraad dit besluit al genomen heeft. De voorzitter geeft aan dat de Dorpsraad vanuit haar rol deze beslissing mag nemen en dat het onderwerp al een aantal malen op de agenda heeft gestaan. Daarna wordt opgemerkt dat er nu een besluit genomen wordt waar het merendeel van de bewoners het niet mee eens is. Ook wordt vanuit de publieke tribune gevraagd aandacht te hebben voor het argument van overlast aan de luchtwegen. Vanuit de publieke tribune komt de suggestie om de bomen voor "den Oesterham" als proef te knotten en aan de hand van het resultaat besluiten of de platanen aan de Mgr. Hansenstraat ook geknot zullen worden. Deze suggestie wordt overgenomen. Rapportage overige activiteiten Er moet nog een besluit worden genomen over het opheffen van het fietspad aan de Mgr. Hanssenstraat. De verkeerscommissie van de Gemeente heeft positief geadviseerd. Het huidige fietspad van de Geystersweg naar de rotonde wordt dan voetpad. Het fietspad komt op de rijbaan. Dit is een project uit het DOP. De Gemeente voorziet niet in een extra parkeerplaats bij de afvalcontainers. In een eerder stadium was dit wel toegezegd, er is echter geen financiële ruimte. De bouwhekken bij bouwplan Fleuren zijn verplaatst. Het 30-km bord op de spraelandweg wordt zo snel mogelijk geplaatst. Er is nog geen steeds geen verwijzingsbord naar het sportpark. De Gemeente vindt het niet nodig om speeltoestellen bij te plaatsen bij de Watermolen. De Dorpsraad gaat hierover een gesprek aan met de Gemeente.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 4