t Freuiekeshuus VENSTERS OF VENRAY Venrayse zoodagsschiiclers in de jaren *30 - "50 8 BJ dakbedekkingen VOOR AL UW DAKWERKZAAMHEDEN Stationsweg 148, 5807 AD Ööstrum Van 1 juni tot en met 28 oktober 2007 organiseert Museum 't Freuiekeshuus de tentoonstelling "Vensters op Venray, Veiirayse zondagsschilders in de -laren '30 - '50". Op de tentoonstelling is een ruime keuze te zien van werken van de Venrayse schilders: Bert Arts, Frans van Baar, Harrie van Baar" Sjang van Bergen, August van Bergen, Paul Beunen (br. Ulpius), Johan Jeuken, Toon Kateman, Giel Kusters. Th] Min, Antoon Pijpers, Louis Pouwels, Arnold Theuws en Sjang Theuws. Zij beeldden het Venray uit van voor, tijdens en kort na de oorlog en tekenden en schilderden dan vaak de Grote Kerk, dorpsgezichten, boerderijen en landschappen in de omgeving, de rosmolen in Geijsteren en de Peel. De Meuleklef en de Velttimse Kleffen waren echte hoogten vanwaar je een breed panorama had over het dorp. In één blik kon je zien: Sint Jozef, Jerusalem. Grote kerk, de hoge kastanjes op de Grote Markt, het postkantoor en de paterskerk. Schilders maakten graag gebruik van deze hoogten. Deze expositie sluit goed aan op de tentoonstelling "Kijken naar Venrayse Wijken", die van 9 februari tot en niet 20 mei j.l. in Museum 't Freuiekeshuus werd gehouden en waarin de grote ontwikkeling van de Venrayse wijken van vooral na de oorlog in beeld werd gebracht. Deze expositie laat het "Venray van toen" zien. Voor Venrayse senioren zijn de olieverfschilderijen, aquarellen, potlood- en pentekeningen een feest van herkenning. Bij de tentoonstelling verschijnt de gelijknamige publicatie: Vensters op Venray, zondagsschilders in de jaren '30 - '50, geschreven door Maria van Dorst, Fré Thissen en Piet Theuws, in het museum te koop voor 5,-. Museum 't Freuiekeshuus is te bezoeken op woensdag-, zaterdag- en zondagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Buiten de normale openingstijden kan men na afspraak ook met groepen terecht. Tel. (0478)583880. T - 0478 - 691034. M - 06 -12461935 Museum Geschied- en Oudheidkundig Museum Venray futcUSTERS

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 15