Titel lonkt voor Oostrum Door een eenvoudige overwinning op hekkensluiter Ysselsteyn is Oostrum weer verder uitgelopen op Belfeldia en Montagnards, de andere titelkandidaten in de vijfde klasse F. Het thuisspelende Oostrum kwam deze middag nauwelijks in de problemen en dus stond er na 90 minuten kat-en-muis-voetbal een 3-1 eindstand op het scorebord. Oostrum begon wat slap aan deze gemeentelijke derby en gaf Ysselsteyn de kans om de eerste speldenprikjes van de wedstrijd uit te delen. Nadat de gasten een paar keer van afstand het Oostrumse doel hadden bestookt was de thuisploeg bij de les en begon gestaag een veldoverwicht op te bouwen. Na een kwartier spelen leverde dit overwicht op fortuinlijke wijze een doelpunt op toen een voorzet van Bas Kessels over doelman Berkers in de verre hoek zeilde: 1-0. Deze treffer was blijkbaar wat Oostrum nodig had want hierna werd er heel behoorlijk voetbal op de mat gelegd. De combinaties begonnen te lopen en via beide flanken werd continu gevaar gesticht voor het Ysselsteynse doel. In de 28e minuut scoorde Oostrum de verdiende tweede treffer na een mooie aanval waarin een groot aantal spelers een aandeel hadden. Uiteindelijk werd aan de rechterkant Stan Janssen vrijgespeeld die een voorzet afleverde op het hoofd van Jelle van Tilburg. De spits uit Holthees legde keurig af op de inkomende Ruud Ousters die het leer vol op de slof nam en prachtig doel trof: 2-0. Na deze treffer bleef Oostrum de aanval zoeken om de tegenstander al voor de rust de genadeklap toe te dienen. Oostrums derde treffer leek ook in de maak toen Bas Kessels alleen op de het doel van de gasten afging. De Oostrumse aanvoerder werd echter in zijn sprint gestuit door Sander Peeters die op dat moment de laatste Ysselsteynse verdediger was. Scheidsrechter Smits kon niets anders doen dan de rode kaart tonen waardoor de ongelijke strijd nog ongelijker leek te gaan worden. Met een marge van twee goals en met een man meer op het veld leek er dan ook geen vuiltje aan de lucht voor de thuisploeg. Dit veranderde echter snel toen de scheidsrechter een overtreding zag in het uitkomen van doelman Ralph Kessels en Ysselsteyn zomaar een penalty cadeau kreeg, die beheerst ingeschoten werd door Ronnie Bovee: 2-1. In de slotminuut van de eerste helft kwam Oostrum nog dicht bij een derde treffer maar een knal van grote afstand van Bas Kessels spatte uiteen op de paal. In de tweede helft veranderde er weinig aan het spelbeeld. Oostrum dicteerde het spel en Ysselsteyn kon met name in aanvallend opzicht geen vuist meer maken. Na tien minuten in de tweede helft werd voorstopper Roy de Kleijn vervangen door spits Roy Willems om nog meer druk op het doel van Ysselsteyn te krijgen. Een paar minuten na zijn entree was de lange spits ook meteen gevaarlijk maar Willems had pech dat zijn kopbal via de grond over het doel stuiterde. Nadat de thuisploeg een kleine handvol mogelijkheden om zeep had geholpen viel in de 65e minuut dan toch de onvermijdelijke derde treffer. Na een overtreding op Rik Schlepers werd de toegekende vrije trap vanaf een meter of twintig door diezelfde Schlepers over de muur en in de linkerhoek gekruld: 3-1. De wedstrijd was nu gelopen en dat gegeven bracht meer rust in het spel van de Oostrumse ploeg. Ook bleek de veilige marge voor Ruud Ousters het sein om er zo nu en dan een showtje van te maken. De jonge rechtsbuiten dolde keer op keer zijn directe tegenstander op de meest uiteenlopende manieren waarbij een panna achter het standbeen langs toch wel het hoogtepunt vormde. Gescoord werd er echter niet meer in het laatste deel van de wedstrijd en dus eindigde deze derby in een verdiende 3-1 overwinning voor de thuisploeg. Doordat Montagnards en Belfeldia wederom punten verspeelden staat Oostrum nu respectievelijk zes en zeven punten voor op de twee ploegen waar het al het hele seizoen mee om de titel strijdt. Met nog drie wedstrijden voor de boeg staat de ploeg er dus zeer goed voor om voor het tweede achtereenvolgende jaar het kampioenschap te pakken. Komende zondag kan het in Belfeld al zover zijn, al zal deze ploeg er natuurlijk alles aan doen om dat te voorkomen.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 17