En dat ging naar Den Bosch toe BEDANKT!! Harmonie Sub Matris Tutela fleurt 's-Hertogenbosch op Afgelopen zaterdag was het vroeg dag voor de muzikanten van het tamboerkorps en orkest van harmonie Sub Matris Tutela. Vier leden, t.w. Elke, Sandra, Willem en Geert, hadden een verrassingsdag georganiseerd en dat betekende dat de bestemming van de reis tot het laatste moment onbekend was. De instrumenten werden volgens opdracht meegenomen en er werd per bus via een prachtige toeristische route koers gezet naar, zoals bleek, Den Bosch. Onderweg werd al snel duidelijk dat de leden van onze harmonie voor de juiste sfeer in de stad moesten gaan zorgen. Onder een stralende zon verdeelde het gezelschap zich in groepen over de stad en ging men als heuse straatmuzikanten aan de slag. Met enige aarzeling werden de eerste klanken ten gehore gebracht aan het vele publiek op de terrassen, winkelstraten en markt. Hoewel de ene groep wat meer succes boekte dan de andere, gaf iedere groep enthousiast inhoud aan de optredens. Vele mensen namen de moeite even te luisteren en al snel kwamen de eerste geldelijke blijken van waardering in het potje of het openstaande koffer. Dat smaakte natuurlijk naar meer. Na de pauze kwamen de diverse groepen, alsof het afgesproken was, bij elkaar uit. Dit resulteerde in een prachtig samenspel van alle m uzikanten, wat de winkelstraat en ook de muzikanten in een feeststemming bracht. Het 'Dat gaat naar Den Bosch toe' weerklonk in diverse variaties door de Bossche hitte en het publiek wist dit te waarderen. Het koffertje raakte dan ook behoorlijk gevuld. Natuurlijk veroorzaakte de warmte en het spelen een enorme dorst die dan ook spontaan gelest werd in een van de vele gezellig kroegen die deze Noord-Brabantse hoofdstad rijk is, om vervolgens in opperbeste stemming de terugreis te aanvaarden. Weer aangekomen bij het clublokaal 'De Oesterham' sloten de wederhelften zich aan bij de Den Bosch-gangers, waarna iedereen kon genieten van al het heerlijks wat Antoinette had klaargemaakt. In de avond werden de optredens van die dag nog eens dunnetjes overgedaan. Onder het genot van een lekker pilske of iets anders, o.a. betaald uit de opbrengst van 'het koffertje', werd de boel in 'De Oesterham' nog even flink op stelten gezet. Ook het organiseerde viertal moest hierbij al haar improvisatievermogen in de strijd gooien. Kortom: een geweldige dag, zeker voor herhaling vatbaar!!! Organisatie: CHAPEAUM! Een nagenietende straatmuzikant Dinsdag 10 april. Een groep jonge mensen, gehuld in blauwe truien maakt Oostrum onveilig. Ze bellen aan bij iedereen die in Oostrum woont en vragen om lege flessen. Ze zijn gewapend met grote tassen en lege kratten, die ze willen vullen. Het lukt hen om grote hoeveelheden op te halen. Als ze alle bewoners hebben lastig gevallen, keren ze tevreden terug naar de Oesterham. Daar leveren ze hun buit in bij hun leiders. Namens alle jeugdleden van onze harmonie willen we iedereen bedanken voor de grote hoeveelheid lege flessen die we vorige week dinsdag bij u op mochten halen. We waren aangenaam verrast over de hoeveelheid. BedBflktü

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 10