Belangrijke derbywinst Oostrum Oostrum deed zondag uitstekende zaken in de spannende strijd om de titel in de 5e klasse F. De promovendus won de lastige derby tegen SVOC'01 met 1-3, terwijl concurrent Belfeldia op eigen veld verrassend onderuit ging tegen Kronenberg. De thuisspelende fusieclub begon fel aan de wedstrijd en gaf de Oostrummers geen kans om lekker in de wedstrijd te komen. De eerste kans was dan ook voor SVOC maar Ivan Maes verzuimde oog in oog met doelman Ralph Kessels de score te openen. Bij de eerste de beste geslaagde Oostrumse aanval was het wel gelijk raak. Jelle van Tilburg slingerde de bal vanaf rechts voor de goal, Roy Willems verlengde de bal op Arjan Kempen die het leer ineens op de slof nam: 0-1. Na de voorsprong in de 15e minuut leek er een last van de Oostrumse schouders te vallen en werd er redelijk goed voetbal op de mat gelegd. Er kwam meer rust in het spel en de combinaties begonnen steeds beter te lopen. Oostrum voerde de druk op het vijandelijke doel geleidelijk aan op en gaf in verdedigend opzicht niets meer weg. Na een goed half uur spelen kreeg Oostrum een grote kans op een tweede treffer maar het schot van aanvoerder Bas Kessels spatte uiteen op de lat. Hierna bleef het rustig voor beide doelen en kabbelde de wedstrijd voort naar het rustsignaal. Dit rustsignaal kwam er uiteraard ook maar wel op een heel beroerd moment voor de thuisploeg. SVOC aanvaller Ivan Maes was net de diepte ingestuurd en ging met twee Oostrumse verdedigers in zijn nek op het Oostrumse doel af, toen de arbiter de eerste helft beëindigde. De SVOC-ers waren furieus en in het tumult dat nu rond de scheidsrechter ontstond kreeg aanvoerder Paul Büddiger zijn tweede gele kaart van de wedstrijd wegens commentaar, en kon dus vertrekken. De tweede helft ving zodoende aan met een numerieke meerderheid voor de gasten. Oostrum leek deze overtalsituatie al snel uit te gaan buiten toen Arjan Kempen door twee man in de mangel werd genomen en de bal op de stip gelegd werd. Normaal gesproken een koud kunstje voor topscorer Jelle van Tilburg maar helaas mikte hij de bal nu vanaf elf meter op de paal en werd ook de rebound over het doel geschoten, Nog geen minuut stond de wedstrijd helemaal op zijn kop toen SVOC onverwacht tegen scoorde. Een vrije trap vanaf de linkerkant werd door de geheel vrijstaande Sander Dinghs tegen de touwen gekopt: 1-1. De gelijkmaker was voor de thuisploeg het signaal om zich nog meer in de graven dan dat men al deed toen beide teams nog met elf man op het veld stonden. Oostrum had zichtbaar moeite om door de opgeworpen rood-wit-blauwe muur heen te komen en creëerde nauwelijks uitgespeelde kansen. De koploper kwam zelfs goed weg toen Dinhgs bijna profiteerde van een onoplettendheidje in de Oostrumse defensie. Toch vielen er naarmate de wedstrijd vorderde meer en meer gaten in de Oirlo-Castenrayse afweer. In de 72e minuut viel de bevrijdende treffer, die ook niet veel langer op zich had moeten laten wachten. Linksback Frank Frederix werd goed vrijgespeeld aan de linkerkant en leverde een strakke voorzet af op het hoofd van Jelle van Tilburg. De lange aanvaller knikte onhoudbaar binnen en maakte het missen van de penalty meer dan goed: 1-2. Het verzet van de thuisploeg was nu gebroken en Oostrum liet in het laatste kwartier het kwaliteitsverschil steeds meer tot uitdrukking komen. Uit de handvol kansen die gecreëerd werden scoorde echter alleen Frederik van der Velpen die zo een sterke invalbeurt bekroonde: 1-3. Na het laatste fluitsignaal kon Oostrum opgelucht adem halen en was het feest helemaal compleet toen bleek dat Belfeldia zoals gezegd onderuit gegaan was tegen Kronenberg. Door deze uitslag heeft Oostrum vier punten meer dan de directe achtervolgers Belfeldia en Montagnards. Of aan het einde van de rit de platte kar beklommen mag worden is echter nog lang niet zeker. Daar moet nog hard voor gewerkt worden, te beginnen met de thuiswedstrijd tegen Ysselsteyn over twee weken op 15 april.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 33