Hieronder volgen wat gegevens over de koren: Ook dit jaar weer organiseert de Aostrumse Zangkompeneej het jaarlijks Lenteconcert. Op zaterdag 31 maart a.s. is het zo ver. Dan zullen voor u optreden: Groot vocaal ensemble "Ars Musica Venray. Baolderse Hofzengers Baarlo Gemengd Koor "Meriko" Meterik Aostrumse Zangkompeneej. In D'n Oesterham is het te doen. Aanvang 20.30 uur. 1. Baolderse Hofzengers. De Baolderse Hofzengers zijn opgericht in 1982 met als doel het opluisteren van de vastenavondzittingen te Baarlo. Deze groep zangers bestaat momenteel uit 16 enthousiaste mannen die onder leiding staan van dirigent Martin Hermans en op de accordeon worden begeleid door Andre Janssen. Het gevarieerde repertoire omvat zowel volksliederen uit diverse landen en in diverse talen. Alsmede liederen uit onze eigen provincie, in ons eigen dialect. En daarnaast nog carnavals liederen bij de carnavalszittingen. Dat de Baolderse Hofzengers meer kunnen dan alleen maar carnavalsmuziek zal blijken bij hun optreden tijdens het Lenteconcert toe Oostrum. De meeste liederen zullen dan ook vierstemmig worden uitgebracht. De Hofzengers treden jaarlijks op in diverse plaatsen en bij verschillende gelegenheden in de regio en daarbuiten. Elk jaar organiseren de Baolderse Hofzengers hun eigen Festival waar een programma van zang, koormuziek en blaasmuziek ten gehore wordt gebracht. 2. Zangvereniging "MERIKO" Meterik. De zangvereniging Meriko werd opgericht in 1967. Het is een profaan koor met een veelzijdig repertoire. Regelmatig wordt medewerking verleend bij diverse activiteiten in de regio. Naast de reguliere activiteiten wordt eens per 4 jaar een avondvullende revue opgevoerd. In oktober van 2007, dus dit jaar, zal dat wederom het geval zijn. Het koor bestaat uit 50 leden en is thuis in Meterik en staat al 8 jaar onder leiding van dirigent Ron Hanssen. Het koor wordt tijdens uitvoeringen begeleid door pianiste Von Reijnders. 3. Groot vocaal ensemble "Ars Musica" Venray. Op 28 maart 1973 werd de Gemengde Zangverenicing "Ars Musica" opgericht. Onder de toenmalige leiding van Rob Berben had de vereniging vele successen in binnen- en buitenland. Na het overlijden in 1995 van Rob Berben, werd diens plaats ingenomen door Cees Wouters. Tevens werd de naam van het koor gewijzigd in Groot vocaal ensemble "Ars Musica". Het koor bestond toen uit ca. 75 leden welke onder leiding van Cees Wouters bewust hadden gekozen voor een repertoire gericht op thema's en grotere meer complete producties. AOSTRUMse zangkompeNEEJ LENTECONCERT 2007

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 9