i support our fight for human rights j Collecte Amnesty Peel Maas bijna 5000 euro De vijfde landelijke collecteweek van Amnesty International is alweer voorbij. Naar schatting zijn zo'n 20.000 collectanten door het hele land op pad gegaan om geld op te halen om het werk van Amnesty International mogelijk te maken. Samen hebben zij ruim 2,5 miljoen huishoudens bezocht. De collecte werd voor de vijfde keer georganiseerd. Na de succesvolle beginjaren, waarbij in 2006 circa 14.000 vrijwilligers langs de deur gingen en ruim 1 miljoen euro werd opgehaald, hebben dit jaar zo'n 20.000 collectanten uw steun gevraagd. De landelijke opbrengst van dit jaar is nog niet bekend. Door Amnesty groep Peel Maas werd met inzet van een aantal nieuw verworven collectanten een geweldig resultaat bereikt. Gezamenlijk werd in de grote regio (Bergen, Meerlo-Wanssum, St Anthonis, Horst aan de Maas, Grubbenvorst, Venray) het bedrag van 4971 euro opgehaald. Dit is nog zonder de opbrengst van gebundelde collectes in enkele dorpen. Amnesty International Met de slogan 'Geef om vrijheid' wil Amnesty duidelijk maken dat vrijheid niet in alle landen vanzelfsprekend is en dat er geld nodig is om de vrijheid van mensen te waarborgen. Amnesty zet zich in voor de naleving van Universele Verklaring voor de Rechten van de Mens. De mensenrechtenorganisatie doet onderzoek naar mensenrechtenschendingen en pleit voor vrijlating van gewetensgevangenen, eerlijke processen voor alle politieke gevangenen, afschaffing van de doodstraf en beëindiging van martelingen, politieke moorden en 'verdwijningen'. Ook vrij zijn van discriminatie is een mensenrecht waar Amnesty voor strijdt. Wat doet Amnesty met het geld dat tijdens de collecteweek werd opgehaald? Het werk van Amnesty kost veel geld. Geld dat bijvoorbeeld nodig is voor het instandhouden van het wijdvertakte actienetwerk of uitbreiding van het programma voor mensenrechteneducatie. Amnesty financiert tal van internationale projecten ter voorkoming van schendingen van mensenrechten. Ook met onderzoek is veel geld gemoeid (dit wordt gecoördineerd door het Internationaal Secretariaat in London). Om haar onafhankelijkheid en onpartijdigheid te kunnen garanderen, accepteert Amnesty geen geld van de overheid of politieke groeperingen. Met bijdragen van leden en door giften, zoals tijdens de collecteweek, wordt het werk van Amnesty blijvend mogelijk gemaakt. Amnesty groep Peel Maas wil alle collectanten bedanken voor hun vrijwillige en geweldige inzet en u voor uw geldelijke bijdrage.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 28