Oostrum wint in knotsgekke slotfase Oostrum boekte afgelopen zondagmiddag een moeizame, maar terechte zege op een stug Hegelsom dat duidelijk voor slechts een puntje naar Oostrum was gekomen: 4-2. Vanaf het beginsignaal was het duidelijk dat de thuisploeg deze middag het spel moest gaan maken. Hegelsom werd teruggedrongen op de eigen helft maar Oostrum had moeite om via vloeiende combinaties tot kansen te komen. In de 5e minuut lukte dat voor de eerste keer wel en was het ook meteen raak. Rik Schlepers kon na een goede combinatie met Frank Frederix vanaf de rand van het strafschopgebied aanleggen en schoot het leer strak in de korte hoek: 1-0. Oostrum speelde na deze treffer een half uur lang redelijk tot goed voetbal en kwam een aantal malen dichtbij een verdubbeling van de score. De gelijkmaker van Hegelsom in de 35e minuut kwam dan ook geheel uit de lucht vallen en was min of meer een cadeautje van de thuisploeg. Via een klutssituatie op het middenveld kwam de bal hoog richting Oostrums strafschopgebied gestuiterd. De uitkomende doelman Ralph Kessels verkeek zich echter op de vreemd opstuitende bal en tastte mis. Spits Pieter Crienen profiteerde dankbaar en schoof de bal eenvoudig in het verlaten Oostrumse doel. De 1-1 stand die nu op het scorebord stond zou ook de ruststand worden. Na de thee veranderde er weinig aan het spelbeeld van de eenzijdige wedstrijd. Hegelsom leek niet echt te willen en bij Oostrum ontbrak het aan de daadkracht om echt grote kansen af te dwingen. De gasten waren zelfs het dichtste bij een doelpunt toen na een uur spelen de diepste spits van de gasten de bal van een paar meter afstand niet in het doel wist te krijgen. Oostrum kwam hier met de schrik vrij en leek te beseffen dat het deze wedstrijd niet cadeau ging krijgen. Met nog ongeveer 20 minuten op de klok begon de tijd te dringen en bracht Oostrum met Jelle van Tilburg een vierde aanvaller in het veld om nog meer druk op de tegenstander te krijgen. Voetballend kwam Oostrum er nauwelijks meer doorheen dus werd de bal steeds vaker maar hoog voor de goal gegooid. Uit een van deze hoge ballen van de zijkant kreeg Oostrum dan toch haar verdiende voorsprong. De voorzet van Ruud Custers werd door Hegelsom-verdediger Tim Josten met de knie achter zijn eigen doelman gewerkt: 2-1. Afgeleid uit het feit dat Hegelsom in de hele wedstrijd nog maar drie keer op het Oostrum-doel had geschoten zou de wedstrijd eenvoudig uit te spelen moeten zijn. Dit leek ook te gaan lukken totdat Hegelsom in de slotminuut toch nog onverwacht langszij kwam. Hegelsom- aanvoerder Richard Verhaeg kopte een strakke corner vanaf links op fraaie wijze achter Ralph Kessels: 2-2. De late gelijkmaker kwam hard aan bij het de thuisploeg die nu haast moest gaan maken om niet tegen onnodig puntverlies aan te lopen. Direct vanaf de aftrap zocht Oostrum de aanval en dit werd een paar minuten later beloond. Ruud Custers zette de bal vanaf de linkerkant hoog voor op Jelle van Tilburg. Deze controleerde de bal, kapte een keer naar binnen en schoof de bal tussen twee Hegelsommers door in het doel: 3-2. De Oostrumse spelers en supporters waren nog maar net klaar met juichen toen de armen een minuut later wederom de lucht in konden. En voor de tweede keer deze middag was het een Hegelsom-speler die Oostrum de helpende hand toestak. Richard Verhaeg, die een paar minuten eerder nog de held van Hegelsom leek te worden, liep een voorzet van invaller Bas Camps achter zijn eigen keeper: 4-2. Met een marge van twee goals en nog slechts een paar minuten te gaan was de strijd nu echt gestreden en kon Oostrum drie belangrijke punten aan haar totaal toevoegen. Door de zege blijft Oostrum aan kop gaan in de vijfde klasse F. Komende zondag staat in Bergen de kraker tegen nummer drie Montagnards op het programma.

Oostrum's Weekblad | 2007 | | pagina 12