Beste kinderen van Oostrum Terwijl wij op de terugreis zijn naar Spanje hebben we meer tijd om het een en ander eens op een rijtje te zetten. Wat hebben jullie ons 26 november toch spontaan en hartelijk ontvangen, in een woord geweldig! Toch was er ook iets mis gegaan, die hoofdpiet heeft er toch zo'n spijt van dat hij zo eigenwijs is geweest, maar is heel erg blij dat jullie hem die fout vergeven hebben. Het was voor jullie natuurlijk een fikse tegenvaller dat Sinterklaas niet in de trein zat. Toch is alles goed gekomen, omdat de familie Hoeymakers ons heel goed geholpen heeft. Zij hebben mij en de hoofdpiet in die prachtige pipowagen snel naar de Oesterham gebracht. Daar aangekomen kreeg Sinterklaas zelfs kippenvel van de hartelijke en warme ontvangst. Bij binnenkomst in de mooi versierde Oesterham stond daar een hele speciale stoel klaar. De Oostrumse bevolking moet wel erg rijk zijn om een gouden stoel te kopen speciaal om mij daar in te laten zitten. Het jeugdorkest krijgt ook een compliment voor de mooie muzikale ondersteuning van de door jullie uit volle borst meegezongen sinterklaas liedjes. Ook vond ik het een leuk programma onder leiding van die spontane Helga, het was heerlijk dit te mogen beleven. Al mijn wensen maar ook die van de pieten, zijn in vervulling gegaan. Het decembercomité, die dit jaar voor de eerste keer dit feest zelfstandig organiseerden, zijn dan ook met lof geslaagd. Vanaf de boot zeggen wij Dank je wel aan iedereen die heeft bijgedragen aan deze mooie dag. Tot het volgend jaar dan maar. Groetjes van de Sint en zijn Pietermannen

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 19