k Dag van de Mensenrechten in teken van r ■mfflifiiivMli discriminatie in Europa De Nederlandse afdeling van Amnesty International vraagt aanstaande zondag 10 december, Dag van de Mensenrechten, aandacht voor discriminatie in Europa. De scholenwerkers van Amnesty Peel Maas zullen hiervoor deze week op het Raayland College lessen verzorgen en een handtekeningenactie houden voor onderwijs aan Roma-kinderen en op vrijdagavond 8 december is er een fakkelwake bij treinstation Oostrum. Met de actie op het Raayland College vestigen wij de aandacht op discriminatie in Slovenië. Op verschillende dagen zullen deze week scholenwerkers gastlessen verzorgen aan de bovenbouw-leerlingen om hen bewust te maken van hun eigen vooroordelen en dat deze kunnen leiden tot discriminatie. Daarnaast willen we de jongeren actie laten voeren voor de Roma-kinderen in Slovenië, die vooral op onderwijs gediscrimineerd worden. Hiertoe zullen we de leerlingen tijdens lessen en de pauze zoveel mogelijk in de gelegenheid stellen hun handtekening te zetten om op deze wijze hen te vragen de actie te ondersteunen. In Slovenië worden Roma-kinderen in het basisonderwijs structureel achtergesteld. In sommige regio s zijn speciale Roma-klassen met kwalitatief slecht onderwijs en gereduceerde lespakketten ingesteld. Ook worden de Roma-kinderen vaak op scholen voor kinderen met een verstandelijk handicap geplaatst. Openlijke discriminatie van Roma-kinderen door leerlingen en leraren komt zeer veel voor. De Sloveense regering treedt niet adequaat op tegen deze vorm van discriminatie. In Slovenië heeft de discriminatie van Roma kinderen tot gevolg dat zij massaal hun school niet afmaken. Daar moet nodig wat aan veranderen. Het aandacht vragen voor de samenhang tussen discriminatie en het recht op onderwijs is een jongerenactie van Amnesty omdat dat thema binnen de belevingswereld van jongeren een plek kan hebben. Amnesty zal de handtekeningen die wij op school en het station verzamelen, doorsturen naar de autoriteiten van Slovenië. Discriminatie komt wijd verbreid voor. Amnesty heeft op de Dag van de Mensenrechten de steun van het publiek hard nodig. Op www.amnestv.nl kan een petitielijst worden ondertekend in de strijd tegen discriminatie, niet alleen in Slovenië maar ook in Frankrijk en Rusland. Door de massale druk hoopt Amnesty dat de regeringen discriminatie in eigen land effectief gaan bestrijden. Discriminatie is niet alleen een mensenrechtenschending die op zichzelf staat, maar kan ook de toegang belemmeren tot andere mensenrechten, zoals het recht op onderwijs, werk of gezondheidszorg. Het kan leiden tot racistisch geweld en het hanteren van ongelijke maatstaven binnen justitie en politie. Op het treinstation in Oostrum zullen wij aan het reizigerspubliek flyers uitdelen met informatie over discriminatie. Noord- en Midden-Limburg Informatiebijeenkomst acceptatie en borderline Stichting Wilskracht en afdeling Preventie en Informatie van de GGZ Noord- en Midden-Limburg organiseren op 19 december een bijeenkomst over acceptatie en borderline. Aan bod komen vragen zoals. Hoe accepteer je datje kind of partner borderline heeft?' 'Hoe kan iemand met een stoornis zoals borderline leren deze te accepteren?' maar ook 'Hoe accepteer je dat je het niet kunt accepteren'. Tijdens de bijeenkomst is er voldoende ruimte voor vragen en het inbrengen van eigen ervaringen. Praktische informatie Voor wie? ledereen die betrokken is bij borderline Datum: 19 december Begin: 19.30 uur Locatie: Auditorium Viecuri, ziekenhuis Venlo, Tegelseweg 210 Kosten: Geen Meer informatie en aanmelding? Informatiecentrum Geestelijke Gezondheid, GGZ Noord- en Midden Limburg, tel. 0478 - 527 066, of Stichting Wilskracht 077-4742837 e-mail: gg@qqznml.nl Support our üyftt t'or human nghn

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 24