7. Commissie Stedelijk Beheer Rapportage overige activiteiten Alle offertes voor bekabeling zijn ontvangen. Volgende vergadering volgt een voorstel. De heer Lenssen heeft een workshop inzake groenbeheer bezocht van de gemeente Venray. De verbeterpunten zijn door een extern bureau geïnventariseerd. Terugkoppeling volgt. Volgende vergadering wordt een voorstel ingebracht met betrekking tot infoborden. De commissie inventariseert of en welke ruimte gewenst is voor opslag van spullen van de Dorpsraad. In principe is een ruimte beschikbaar. De subsidieaanvraag bij het Bernard fonds inzake verlichting van de kerk is afgewezen. De suggestie wordt gedaan om de aanvraag door Synthese in te laten dienen. De aanvraag gebeurt dan wel uit naam van de Dorpsraad. De Rabobank heeft geïnformeerd naar de stand van zaken rondom het Rabo-fonds. Er is 7000 nog niet uitgegeven. De projecten 'wandelpaden' en 'watermolen' zijn nog niet afgerond. Er zal een brief naar de Rabobank worden verstuurd met daarin vermeld welke bedragen aan welke projecten zijn besteed. De geraamde kosten voor het kunstwerk vallen hoger uit dan verwacht. De voorzitter maakt een afspraak met de heer van Maarschalkerwaard en de commissie om dit te bespreken. De bewoners van de Randenrade ontvangen binnenkort een schrijven van de Gemeente inzake het uitdunnen van de groenstrook. 8. Commissie Maatschappelijke diensten De aanschaf van een geluidsinstallatie is duurder dan verwacht. Daarnaast voorziet de commissie enkele praktische bezwaren, zoals verantwoordelijkheid, aansprakelijkheid etc.bij het uitlenen. De commissie onderzoekt nu alternatieven. Het leefbaarheidsbudget wordt meer onder de aandacht gebracht. De commissie heeft bij andere dorpsraden geïnformeerd. De commissie komt met een voorstel. Voor het Oostrums Weekblad is het voorstel om abonnees gratis te laten adverteren. Voorwaarde is dat de advertentie niet commercieel, niet politiek en niet anoniem mag zijn. De suggestie wordt gedaan om hier een maximum aan te verbinden. De dorpsraad gaat akkoord. De basisschool heeft 2 projecten ingediend voor subsidie uit het leefbaarheidsbudget. De kosten van deze projecten worden nagevraagd. Tevens wordt nagevraagd of er ook nog andere subsidies ontvangen worden. De ontwikkelingen bij Dichterbij worden besproken. Er vindt nieuwbouw plaats ter vervanging van bestaande panden. Daarnaast wordt ook een nieuwe kliniek gebouwd met 24 plaatsen voor licht verstandelijk gehandicapten met gedragsproblematiek. De cliënten mogen alleen onder begeleiding of op afspraak naar buiten. Vanuit omwonenden is verzocht om één aanspreekpunt te hebben: er wordt geïnventariseerd of een centraal meldpunt wenselijk is. In november vindt een vervolgbijeenkomst plaats. 9. Commissie Stedelijke ontwikkeling Er is een nieuwsbrief door de Gemeente uitgegeven met de stand van zaken rondom Gebieds Gericht Werken (GGW). De belangrijkste zaken worden toegelicht. De voorzitter zal de nieuwsbrief naar alle leden van de Dorpsraad mailen. De voorzitter heeft een gesprek gehad met de heer Franssen van de Gemeente over de ontevredenheid met betrekking tot de plaatsing van de ondergrondse glascontainer. De heer Franssen heeft naar aanleiding van dit gesprek een schriftelijke reactie gegeven, welke door de voorzitter wordt voorgelezen. Bij deze brief zijn twee opties voor inrichting bijgevoegd. De voorzitter zal de voorkeur van de Dorpsraad doorgeven. Daarnaast zal worden gevraagd hoeveel parkeerplekken worden aangelegd. Het traject Wandelpaden is gereed. De benodigde materialen zijn besteld. De folder met routebeschrijving en informatie is in ontwikkeling. De heer van Soest bezoekt de vergadering van klankbordgroep de Blakt op donderdag 22 juni in verband met afwezigheid van de heer Linskens. 4

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 4