ÜYp 1 f S R h k D Stichting Dorpsraad Oostrum Van Broekhuizenstraat 51 5807 AK OOSTRUM tel. (0478) 511513 internet www.dorpenvenrav.nl Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 13 juni 2006 Locatie: D'n Oesterham Oostrum 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen Kopie ontvangen van de brief van Provincie Limburg aan Raad van State. De brief is een reactie van de Provincie op de ingediende bezwaren met betrekking tot de TBS kliniek. Brief ontvangen van VkkL betreffende studiebijeenkomst DOP's op 15 juni. De heer Linskens zal tijdens deze bijeenkomst de gevolgde werkwijze bij het maken van het DOP van Oostrum toelichten. De heer Hogeboom en mevrouw Hermans bezoeken een workshop over het vervolg van het DOP. Het kerkbestuur heeft per brief verzocht om de bijdrage uit het Rabo-fonds inzake de conservering van de altaarretabelen uit te betalen. Dit is afgewikkeld. De voorjaarsnota 2006 van de Gemeente is ontvangen. Er zijn bedragen opgenomen voor projecten uit GebiedsGericht Werken. Eind juni neemt de Gemeenteraad een besluit. De programmaverantwoording van 2005 van de Gemeente Venray is ontvangen. De subsidieaanvraag voor 2006 van de Gemeente is ontvangen en wordt nu opgemaakt. Het jaarverslag van de Rooyse Wissel is ontvangen. Het ontwikkelingsperspectief 2015 van de Gemeente Venray is ontvangen. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 9 mei 2006 Er is nog geen antwoord ontvangen van de heer Linders op de vraag of de bomen in de strook van pro-rail gekapt mogen worden. 5. Bespreking DOP projecten De commissie Stedelijk Beheer heeft een voorstel gemaakt voor aanpak van de projecten uit het DOP. Hierin worden tijdslijnen voorgesteld. Daarnaast wordt een voorstel gedaan welke commissie het project oppakt. Het voorstel en de status van de projecten worden besproken. 6. Commissie Middelen Verslag dorpsradenoverleq De heer Zegers is de nieuwe voorzitter van het dorpsradenoverleg. De heer Kooter is gekozen tot ondervoorzitter. De heer Linskens blijft secretaris/penningmeester. De heer van der Craats en de heer van der Sterren zijn toegetreden tot het dagelijks bestuur. Wonen Venray heeft een inleiding gehouden over haar uitgangspunten bij de toekenning van seniorenwoningen. Het dorpsradenoverleg is van mening dat bewoners uit eigen dorp voorrang zouden moeten krijgen. Het Dorpsradenoverleg heeft een aantal suggesties gedaan. Wonen Venray komt hierop terug bij het Dorpsradenoverleg. Het Dorpsradenoverleg heeft twijfel over het juist functioneren van de Welstandscommissie. Naar aanleiding hiervan stuurt het Dorpsradenoverleg een brief waarin ze aangeeft dat ze signalen heeft dat de welstandscommissie beoordelingen doet buiten haar taakgebied. Tevens stelt het dorpsradenoverleg voor te kijken naar mogelijke alternatieven voor een welstandscommissie. 3 0STRUM

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 3