Afval scheiden is kosten besparen Glas: kleurgescheiden Omdat er vanuit de markt veel vraag naar is, worden de nieuwe glascontainers voorzien van aparte openingen voor wit, groen en bruin/bont glas. U hoeft het glas alleen maar in de juiste opening van de ondergrondse container te gooien. Bruine, aardewerken kruiken en dergelijke mogen niet in deze containers. Evenals glaswerk dat niet in de ondergrondse container past, zoals viskommen en vazen. Zet dit glas niet naast de container. De scherven kunnen gevaar opleveren. U kunt dit glas gratis afgeven op het milieustation. Drankkartons Vanaf augustus kunt u ook de kartonnen verpakkingen van melk, drinkyoghurt en sappen inleveren bij de inzamelplaatsen. U kunt de drankkartons in de (aparte) containers door een gleuf schuiven. De inzameling van drankkartons werkt het best als u: - de drankkartons zo schoon mogelijk aanbiedt - de drankkartons plat vouwt - eventuele doppen er thuis vanaf draait. Kunststofflacons Ook kunststofflacons, zoals zeep- en shampooflessen en verpakkingen van schoonmaakmiddelen, kunt u vanaf augustus kwijt in aparte ondergrondse containers. Het gaat hier om de harde kunststofverpakkingen. Zachte kunststofverpakkingen, zoals boterkuipjes en vlees- en kaasverpakkingen zijn niet bedoeld voor deze containers. Die horen bij het restafval in uw grijze container. Ook petflessen mogen niet in deze container. In oktober komen daarvoor speciale retourterminals. Retourterminal voor blik en petflessen In oktober plaatst de gemeente ook nog moderne retourterminals waar u niet alleen blik maar ook petflessen kunt inleveren. Deze terminals vervangen de huidige ondergrondse blikbakken. De retourterminals komen bij enkele andere inzamelplekken binnen de gemeente Venray. Omdat deze terminals pas in oktober worden geplaatst, kunt u vanaf augustus uw blikverpakkingen niet inleveren op de gebruikelijke inzamelplekken. Wel kunt u eventueel uw blikverpakkingen deponeren in de blikvangers. Of ze gratis afgeven op het milieustation. Afvalkalender kwijt? Kijk op www.venray.nl Bereken op www.venray.nl eenvoudig uw variabele afvaltarief. Overtollig huisraad? Bel Kringloopwinkel De Cirkel, 077 - 382 77 66. Milieustation Bij het milieustation aan de Metaalweg ld kunt u gratis papier, karton, glas, textiel, metalen, klein gevaarlijk afval en wit- en bruingoed aanbieden. Ook kunt u er, tegen betaling, grof huishoudelijk afval, hout, groenafval en GFT, restafval, steenpuin (niet meer dan 0,5 m33), grond (visueel schoon en niet meer dan 0,5 m3), autobanden en asbest (deugdelijk verpakt in dubbele folie en handzame pakketten) kwijt. De maximale omvang van een aanbieding mag 2 m3 zijn. Afvalstoffen moeten gescheiden in de daarvoor bestemde containers worden gedeponeerd. Bij de ingang van het milieustation kunt u betalen. Het milieustation is geopend op maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur en op zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur. 23

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 23