Nieuwe ondergrondse afvalcontainers In augustus worden in de gemeente Venray nieuwe ondergrondse afvalcontainers geplaatst. Daarvoor worden momenteel op verschillende plaatsen voorbereidingen getroffen. In de nieuwe containers kunt u behalve glas voortaan ook drankkartons en kunststofflacons inleveren. En enkele inzamelplaatsen worden in oktober zelfs nog uitgebreid. Daar komen dan ook moderne retourterminals voor blik en petflessen. De gemeente is blij met het nieuwe inzamelsysteem. Het gescheiden inzamelen van afval is immers goed voor het milieu én levert door verkoop ervan de gemeenschap ook financieel nog wat op. En daarbij is het ook nog eens goed voor uw portemonnee. Immers, hoe meer afval u gescheiden (gratis!) aanbiedt, hoe minder er (betaald!) in uw eigen afvalbak terechtkomt. Gescheiden inzameling drankkartons en kunststofflacons Venray breidt de mogelijkheden voor het gratis, gescheiden inzamelen van afval uit. De nieuwe ondergrondse afvalcontainers worden de komende maand in heel Venray geplaatst. In deze containers kunt u behalve glas voortaan ook drankkartons en kunststofflacons inleveren. De nieuwe ondergrondse afvalcontainers worden geplaatst op de bestaande inzamelplekken. Alle bovengrondse glasbollen verdwijnen uit het straatbeeld en ook de huidige ondergrondse glascontainers worden vervangen door nieuwe. Omdat er vanuit de markt veel vraag is naar wit en groen glas, worden de nieuwe glascontainers voorzien van aparte openingen voor wit, groen en bruin/bont glas. Nieuwe locaties Het op kleur gescheiden glas kunt u blijven aanbieden op de bestaande inzamelpunten bij u in de buurt. In Venray komt een extra locatie op de parkeerplaats Jerusalem. In Oirlo wordt de inzamellocatie verplaatst van de Past. Gerardsstraat naar Onder de Linde. In Oostrum komt een nieuwe locatie, op de hoek Hoefslag/Mgr.Hanssenstraat. In Leunen vervalt de locatie aan de Vullingstraat. Tijdens de werkzaamheden blijven de oude containers en glasbollen staan, zodat u uw verpakkingen gewoon kunt blijven inleveren. Melkpakken en shampooflessen Op veel inzamelpunten kunt u voortaan ook gratis drankkartons, zoals verpakkingen van melk en vruchtensappen en kunststofflacons, verpakkingen van bijvoorbeeld badschuim en shampoo inleveren. In het hierbij geplaatste overzicht staat waar die zijn. Op de containers staat duidelijk aangegeven voor welk afval ze bedoeld zijn. De glascontainer heeft een blauwe voorkant met een witte, bruine en groene ring voor diezelfde kleur glas. De container voor drankkartons, met een sleuf, heeft een oranje voorkant en die voor de kunststofflacons is lichtgrijs. Kostenbesparing voor u Het gescheiden aanbieden van afval heeft voor u een belangrijk voordeel: hoe meer afval u gescheiden inlevert, hoe minder er in uw eigen afvalbak verdwijnt. En hoe minder u dus aan afvalkosten betaalt. 21

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 21