Cursus Shantala Babymassage van Groene Kruis Pluspakket Je baby leren verstaan via lichaamstaal Pluspakket Groene Kruis YOGA VOOR VOLWASSENEN Yoga is een manier om een verbinding te vinden tussen de geest: "het denken" en het lichaam: "het doen". Dat kan positief werken op de gezondheid en het geestelijk welbevinden. Yoga wordt over de hele wereld op veel verschillende manieren beoefend. Yoga bevordert de gezondheid en kan kwaaltjes voorkomen. Daarnaast is yoga ook heel heilzaam voor mensen met lichamelijke of geestelijke klachten. Daarbij kunt u denken aan slapeloosheid, vermoeidheid, hoofdpijn of bijvoorbeeld rugklachten. Yoga kan deze klachten verminderen door bepaalde oefeningen en ontspanning, ledereen kan aan de cursus deelnemen. Door het aanleren van bepaalde houdingen wordt iemand zich bewuster van het eigen lichaam en worden signalen eerder opgemerkt. De bewegingen worden gedaan in combinatie met ademtechnieken. Een kenmerk van goede yoga is dat het niet dwingend is. Het gaat dus niet om de prestatie maar om de ervaring. Groene Kruis Pluspakket start na de zomervakantie in augustus de nieuwe cyclus cursussen yoga voor volwassenen, instroming blijft mogelijk. De cursussen worden in Venlo en Venray georganiseerd. Op dit moment is het voor de cursus in Venlo mogelijk om nog voor de zomervakantie in te stromen. De cursus wordt georganiseerd in blokken van 20 weken. De begeleiding is in handen van een ervaren docent. De groepsgrootte van de cursus is minimaal 10 personen en maximaal 12 personen. Meer informatie over deze cursus kunt u opvragen via de Klantenservice, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer (077) 320 95 95. Of kijk op www.groenekruis.org Babymassage is een bijzondere manier om de baby beter te leren kennen. Groene Kruis Pluspakket organiseert een cursus babymassage voor leden en niet-leden in Venlo, Venray, Reuver, Gennep, Panningen, Horst aan de Maas en Bergen. Een pasgeboren baby komt in een wereld terecht, waarin alles snel gebeurt. Verzorgers zijn geneigd hun baby te snel te benaderen. Het tempo waarin de volwassene leeft, ligt veel hoger dan het tempo van de pasgeboren baby. Verzorgers zouden moeten leren langzamer en bewuster met hun baby om te gaan om de lichaamstaal van hun baby beter te kunnen verstaan. Shantala babymassage is een van de beste manieren om dit te bewerkstelligen en om een band te leggen tussen de verzorger en de baby. Babymassage kan een ondersteuning zijn om een basisveiligheid op te bouwen. Door massage leert een baby ontspanning te ervaren. De zogenaamde huilbaby's kunnen door de massage beter contact maken met hun ouders/verzorgers. Ook baby's met kolieken (darmen) kunnen door de massage geholpen worden de krampen te verlichten. Het liefdevol aanraken, in aandacht voor elkaar, door deze babymassage, kan van onschatbare waarde zijn bij het ontwikkelen van een gezonde persoonlijkheid. De verzorgers kunnen ook zelf rust ondervinden tijdens het masseren van hun baby, waardoor hun zelfvertrouwen wordt vergroot. Tijdens de cursus wordt geleerd om met rust en aandacht bezig te zijn met het kindje. Zo worden onder andere tiltechnieken aangeleerd en methoden om de baby op haptonomische wijze te dragen. Door op deze manier met de baby om te gaan, ontstaat meer ontspanning tussen ouder en baby. In de cursus wordt ook geleerd hoe te handelen bij darmkrampjes. Tenslotte wordt door dit lichamelijke contact de ontwikkeling van zintuigen en de tastzin van het kindje gestimuleerd. De cursus bestaat uit 5 bijeenkomsten. De cursusleiding is in handen van een hiervoor speciaal opgeleide docente. Kosten: voor leden van Groene Kruis Pluspakket 59,--inclusief cursusboek. Voor niet-Pluspakket- leden 65,--inclusief cursusboek. Voor meer informatie en aanmelding bel Klantenservice Groene Kruis, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer: (077) 320 95 95.

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 23