Groene Kruis kket Voetmassage: balans in je lichaam ffellïmHltml LAAT DE ANGST NIET WINNEN VAN DE MENSENRECHTEN Omar Deghayes is 35 jaar. Hij heeft bruine ogen, een vrouw, een kind, een graad in de rechten, een vluchtelingenstatus en een passie voor voetbal. Misschien heb jij ook een paar van deze dingen. Eén ding heb je in ieder geval met Omar gemeen: Jullie hebben allebei dezelfde mensenrechten! Maar die van hem worden niet gerespecteerd. Omar zit sinds april 2002 gevangen. Eerst in Pakistan, toen in Afghanistan en sinds september 2002 in het Amerikaanse detentiecentrum op Guantanamo Bay. De VS beschouwen hem als mogelijke terrorist en vinden dat hij hard moet worden aangepakt. Omar is nooit aangeklaagd en heeft zich niet kunnen verdedigen voor een rechtbank. Zijn familie, en ook deskundigen op het gebied van gezichtsherkenning, denken dat hij is verwisseld met iemand anders. Omar zegt dat hij is gemarteld en wordt dat misschien nog steeds. Dat is onaanvaardbaar! Omar is een mens, met mensenrechten. De angst voor terreur mag het nooit winnen van de mensenrechten. Ook Groot-Brittannië, waar Omar sinds 1987 woont, doet niets. Hij heeft weliswaar een vluchtelingenstatus, maar is geen Brits staatsburger, zegt de Britse regering. Volgens zijn paspoort is hij nog steeds een Libiër. De kans bestaat dat de Amerikanen hem naar dat land uitzetten. Maar hij is niet voor niets gevlucht! De Libische geheime politie vermoordde zijn vader en ondervragers van de Libische geheime dienst bedreigden Omar in 2004 met geweld en met de dood. Omar moet een eerlijk proces krijgen of anders worden vrijgelaten. En dan moet hij niet op het vliegtuig naar Libië worden gezet. Maak dit de Amerikaanse en Britse autoriteiten duidelijk. SMS: PROTEST (spatie) JE NAAM naar 4777 Amnesty stuurt de sms'jes door naar de Britse en Amerikaanse autoriteiten Voetmassage kan verlichting geven bij diverse klachten. Het helpt mensen te ontspannen en opnieuw hun balans te vinden. Voetmassage is zodoende een hulpmiddel om eventuele blokkades in het lichaam op te lossen. Truus Giesen, een van de docentes vertelt het volgende over voetmassage: "De voetreflexzonemassage werd als genezingsmethode al in 3000 voor Christus gebruikt in China. Wetenschappers brachten deze techniek over naar het westen. Bij voetreflexzonemassage gaat men ervan uit dat het lichaam verschillende plaatsen heeft waarin het hele lichaam wordt gereflecteerd: in het gezicht, de handen, de voeten. In de cursus, die bedoeld is als kennismaking met deze techniek, richten wij ons dus op de voeten. Alle organen, weefsels en lichaamsdelen zijn gereflecteerd op de voet. Door het masseren van reflexpunten maken we de levenskracht weer vrij en stimuleren wij de werking van het corresponderende lichaamdeel. Aan de cursus kunnen overigens geen beroepsmatige vaardigheden ontleend worden." Aan de cursus, die bestaat uit 6 bijeenkomsten, kan eenieder deelnemen. De cursus start op woensdagavond 10 mei in Venray. Voor meer informatie en aanmelding kunt u contact opnemen met onze Klantenservice, bereikbaar tijdens kantooruren via telefoonnummer 077 320 9595. Of kijk op onze internetsite www.Qroenekruis.ora jppvrt kw tight for hitmm rights

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 18