11. Commissie Maatschappelijke Diensten TBS-kliniek De heer Frederix en Mevr. Janssen hebben op maandag 13 maart de bijeenkomst van de Regioraad bezocht. De notulen worden digitaal aangeleverd en mogen op de website worden geplaatst. Er is door een betrokkene een brief overhandigd dat de Regioraad laat is ingelicht over het besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg, waardoor evt. bouw van resocialisatiewoningen weer mogelijk is. Het reglement van de Regioraad is uitgedeeld. Rapportage overige activiteiten De commissie heeft een voorstel om een ideeënbus te openen, waarin mensen ideeën of opmerkingen kunnen indienen bij de Dorpsraad. Besloten is mensen actiever uit te nodigen voor de openbare vergaderingen of ideeën door te geven aan het secretariaat. 12. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Voortgang gebiedsgericht werken De Gemeente moet voor 1 april haar begrotingsvoorstellen voor 2007 indienen. Daarbij willen ze een aantal onderwerpen uit het DOP meenemen in het kader van Gebiedsgericht Werken. Concreet betekent dit een onderzoek naar de haalbaarheid van 'integratie' van het gemeenschapshuis, de basisschool, de peuterspeelzaal, de buitenschoolse opvang en het gebruik van de Watermolen en het Watermolenterrein als ontmoetingsplek voor jong en oud. Daarnaast wil men de haalbaarheid van een woonzorgcomplex laten onderzoeken. Rapportage overige activiteiten Het plan Oostrum Oost wordt volop uitgevoerd. De bouwplannen van bouwbedrijf Fleuren zijn bijna door de Welstand. De heer Fleuren zal voor een toelichting worden uitgenodigd. 13. Rondvraag De Wendel wil graag een afspraak maken met de Dorpsraad. We worden uitgenodigd voor een gesprek. Het artikel in Dagblad de Limburger over het kunstwerk is geplaatst naar aanleiding van de notulen van de Dorpsraad in het Oostrums Weekblad. Een journalist heeft naar aanleiding van de notulen contact gezocht met de voorzitter. In het Oostrums Weekblad stond een politieke uiting. Op de volgende vergadering komen we hierop terug. Op de consumentenbeurs van de OOZO is nog ruimte die eventueel door de Dorpsraad gebruikt kan worden. Hiervan wordt geen gebruik gemaakt: op korte termijn is een goede inrichting van de stand niet te realiseren. Wel kan eventueel presentatiemateriaal over de Dorpsraad worden neergelegd op de beurs. De container bij d'n Oesterham staat op de grond van de Gemeente. De Stichting Gemeenschapshuis heeft voorgesteld om dit stuk te ruilen tegen een ander stuk. De Gemeente heeft aangegeven dat de container zal worden verplaatst. Over de locatie van de glascontainer wordt binnen 3 weken een beslissing genomen. Vanuit de gemeente wordt waarschijnlijk gekozen voor de hoek Mgr. Hanssenstraat/Hoefslag. Over de inrichting van de ruimte neemt de Gemeente contact op. De blikvangers in de Gemeente worden opgeruimd. De Dorpsraad zal proberen om de blikvanger bij het sportpark te handhaven: deze wordt goed gebruikt. De basisschool gaat verbouwen: de leefkuil wordt uitgebreid tot de erfgrens. Voor de zomervakantie wordt het grondwerk gerealiseerd. Daarna begint de bouw. 14. Sluiting De voorzitter sluit de vergadering 5

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 5