Concept notulen van de openbare vergadering van Dorpsraad Oostrum Datum: 14 maart 2006 Locatie: d'n Oesterham Oostrum 1. Opening De voorzitter opent de vergadering en heet alle aanwezigen welkom. Een speciaal welkom aan de heer Coppus en de heer Raedts. 2. Vaststelling van de agenda De agenda wordt zonder wijzigingen vastgesteld. 3. ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen De Vereniging Kleine Kernen Limburg houdt een plattelandsparlement in de gemeente Horst aan de Maas met een afgevaardigde van de provincie. Interessante onderwerpen hiervoor kunnen tot 21 maart worden ingestuurd. Het rapport van Arcadis inzake het voorontwerp bestemmingsplan de Blakt ligt ter inzage bij de Gemeente. De Dorpsraad heeft hierop al gereageerd. Op woensdag 15 maart vindt een informatieavond plaats in het gemeentehuis. Uitnodiging ontvangen voor het afscheid van wethouder J. Driessen op 6 april om 15.00 uur. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 14 februari 2006 Punt 10 wordt verduidelijkt. De wandelpaden moeten voor 31 december 2006 gereed zijn. De fondsenwerving kan worden uitgevoerd via Synthese, maar elke aanvraag moet op naam van de dorpsraad worden ingediend. 5. Evaluatie veiligheidsmaatregelen Zenith door Dhr R. Coppus Op 14 maart heeft de 2e evaluatie plaatsgevonden met de Politie, mevrouw van Dijk, beveiligingsbureau PPS, de Gemeente Venray en de brandweer. Zenith is op 29 dagen open geweest. Op die momenten staat een aparte patrouille van de politie klaar. PPS maakt wekelijks een rapport op dat ook naar de politie gaat. De politie is tot nu toe 90 keer ingezet. Er zijn 42 aanhoudingen verricht en aan 44 mensen is een lokaal verbod opgelegd. PPS heeft 34 keer spullen ingenomen. Gevraagd wordt hoe ver de bewaking mag gaan met fouillering. De bewaking wordt niet altijd als klantvriendelijk ervaren. De politie heeft nog geen meldingen vanuit de buurt ontvangen. De bouwkundige veiligheid moet nog op een aantal punten aangepast worden. Buiten het pand worden nog 36 camera's geïnstalleerd. De EHBO-post is ingericht. De oversteek bij de Henri Dunantstraat voldoet niet. Hier moet een duidelijke wegmarkering en verlichting komen. Het vervoer met bussen valt tegen. Voorlopig gaat het nog wel door. De inzet van taxibussen voldoet wel. Veel bezoekers komen echter met eigen vervoer. Op dit moment wordt nog parkeerruimte gebruikt die in de toekomst bebouwd wordt. Er worden nu tellingen uitgevoerd om te bekijken of de beschikbare parkeerruimte na bebouwing nog voldoende is. De zaterdagavond wordt goed bezocht. Op vrijdagavond is het bezoekersaantal beneden de verwachting. Het gerucht dat de leeftijdsgrens mogelijk verlaagd wordt naar 16 jaar is niet juist. Opgemerkt wordt dat er veel aanplakbiljetten hangen van Zenith. De heer Coppus zal dit meenemen in een gesprek met de gemeente. Overige onderwerpen Gevraagd wordt of de politie voorlichting geeft over het parkeren bij scholen. Dit is niet het geval, maar de heer Coppus geeft aan dat dit wel mogelijk is. Mevrouw Heesbeen, directeur van de basisschool, geeft aan dat de school afspraken probeert te maken met ouders over de 3

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 3