INVOERING KNVB SPELERSPAS SEIZOEN 2006-2007 Met ingang van het seizoen 2006-2007 zal voor alle spelende leden van de KNVB de spelerspas verplicht zijn. Dit geldt zowel voor veldvoetbal als voor futsal. Waarom de spelerspas De belangrijkste doelstellingen van de spelerspas zijn: het verbeteren van het vaststellen van de juiste identiteit op speelgerechtigdheid bij bindende wedstrijden. het verbeteren van het vaststellen van de juiste identiteit van spelers die voor, tijdens of na de wedstrijd zich schuldig hebben gemaakt aan wanordelijkheden. Voor wie een spelerspas? Alle spelende leden, met uitzondering van de E- en F-pupillen, dienen te beschikken over een spelerspas. Dus alle spelers geboren voor 1-1-1996 (2e jaars E-pupillen worden meegenomen). Er zijn aparte passen voor veldvoetbal en futsal. Iemand die zowel aan veldvoetbal doet als aan futsal heeft dus twee passen. Gegevens op de spelerspas De pas wordt gemaakt door Sdu Identificatie en heeft het formaat van een creditcard. Naast enkele persoonsgegevens, relatienummer, verenigingsnaam en geldigheidsduur zal de pas ook worden voorzien van de pasfoto van de speler. Het inzamelen van de pasfoto's en het insturen van de bijbehorende formulieren is een taak van de vereniging. Het formulier dient door het spelende lid te worden ondertekend. Dit met het oog op de privacy wetgeving. Door ondertekening geeft de aanvrager toestemming de foto te gebruiken voor het vervaardigen van de spelerspas. Bij spelers onder de 16 jaar dient het formulier tevens door een ouder of wettelijk vertegenwoordiger te worden ondertekend. Het is niet mogelijk om iemand anders te machtigen voor ondertekening. De pas blijft eigendom van de KNVB en heeft een geldigheidsduur van 5 jaar. Spelerspas operationeel Het gebruik van de spelerspas gaat in vanaf de start van de bekercompetitie in het seizoen 2006 2007. De maanden augustus en september zullen worden gebruikt als gewenningsperiode. Dit houdt in dat ieder lid mag spelen, ook als de spelerspas van de speler niet aanwezig is. Met ingang van 1 oktober 2006 geldt echter de regel: geen pas niet spelen! Inleveren pasfoto en ondertekenen wedstrijdformulier In de periode maart t/m mei 2006 moeten door de verenigingen de pasfoto's worden ingezameld en worden opgestuurd. De pasfoto mag zowel in kleur als in zwart-wit zijn. Het is niet toegestaan dat de pasfoto digitaal wordt verzonden. De vereniging moet er op toezien dat iedereen een pasfoto inlevert en dat voor ieder spelend lid ook een fotoformulier is ontvangen. Eenmaal ingestuurd zullen de passen vanaf juli naar de vereniging worden gestuurd. Als je zowel aan veldvoetbal als aan futsal doet hoefje toch maar 1 pasfoto in te leveren. In dit geval is de veldvereniging verantwoordelijk voor het insturen van je pasfoto. Na het insturen worden er twee spelerspassen gemaakt en geretourneerd aan de veldvereniging en aan de futsalvereniging. 9

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 9