Zaterdag 18 maart bij Enorm Leo Hendriks: TV-inbreker Evert Jansen geeft adviezen en tips! Het aantal geregistreerde inbraken per jaar in woningen stijgt nog steeds. In de meeste gevallen is de materiële schade van een dergelijke inbraak verzekerd, maar bij bijna iedere inbraak zijn ook onvervangbare en dierbare spullen meegenomen, iets wat door geen verzekering kan worden vergoed. Daarnaast is ook vaak sprake van immateriële schade door de inbreuk op de privacy en een lang blijvend angstig gevoel. Het is dus zaak uw woning goed te beveiligen. Verreweg de meeste inbrekers zijn namelijk gelegenheidsinbrekers (90%). Dat betekent dat pas op straat bekeken wordt of er een interessante woning is om binnen te dringen. De gelegenheidsdief werkt met eenvoudig gereedschap en is vaak in tijdnood. Als het de inbreker niet snel lukt een huis binnen te dringen zal hij zijn geluk ergens anders beproeven. U kunt de dief tegenwerken door stevige sloten op deuren en ramen aan te brengen. Daarnaast zijn er nog tal van andere aanvullende mogelijkheden om de dief op afstand te houden. Bedenkt u altijd dat een woning zo veilig is als de zwakste schakel. Drie sloten op de voordeur kunnen niet voorkomen dat een dief door een slecht beveiligd raam naar binnen klimt. Een stel goede sloten dat krakkemikkig is bevestigd, is door een beetje inbreker zó gekraakt. Politiekeurmerk Veilig Wonen® Een aantal jaren geleden heeft de Politie samen met een aantal andere instanties het Politie- keurmerk Veilig Wonen® ontwikkeld. Wanneer een woning is beveiligd volgens de richtlijnen van dit keurmerk neemt de kans op inbraak met 95% af. Een woning die aan de eisen van het Politiekeurmerk Veilig Wonen® voldoet, is echt geen vesting met dure ingewikkelde alarminstallaties. Veelal zijn eenvoudige aanpassingen van raam- en deursloten al voldoende om de woning aan de eisen te laten voldoen. Wanneer een woning volgens deze methode is beveiligd, kan men in aanmerking komen voor het certificaat "Veilige Woning". Dit verschaft bij de meeste verzekeringsmaatschappijen een korting van 10 tot 20% op de inboedelverzekering. Enorm Leo Hendriks, onderscheidend in gereedschap, techniek en veiligheid, is een erkend Politiekeurmerk Veilig Wonen-bedrijf. Om erkend PKVW-bedrijf te worden moet aan hoge eisen worden voldaan. Er wordt gecontroleerd op kwaliteit, deskundigheid, en opleidingsniveau. TV-inbreker Evert Jansen Zaterdag 18 maart a.s. organiseert Enorm Leo Hendriks een PKVW beveiligingsdag. Evert Jansen, zelf ex-inbreker en bekend van het TV programma De Inbreker bij de Avro, is deze dag bij Enorm Leo Hendriks in de zaak aanwezig om adviezen en tips te geven. De deskundige medewerkers bij Enorm kunnen u uitgebreid informeren en voor elke situatie de juiste oplossing aandragen. U wordt te woord gestaan door getrainde vakmensen die op de hoogte zijn van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van beveiliging. Uiteraard worden daarvoor alleen goedgekeurde beveiligingsartikelen gebruikt. Ook als het gaat om "extra" beveiliging als een sensorbuitenlamp of een anti-klimstrip voor op een hek, bent u bij Enorm Leo Hendriks aan het goede adres. Daarnaast worden er ook mogelijkheden voor elektronische beveiliging geboden. Als extra service kan Enorm Leo Hendriks, geheel gratis en vrijblijvend, uw situatie thuis opnemen en adviseren over mogelijke aanvullingen en/of verbeteringen om uw huis optimaal te beveiligen. Desgewenst bestaat er ook de mogelijkheid om alles voor u te monteren. Wanneer uw huis al afdoende beveiligd is, is het ook mogelijk om uw sloten op eenvoudige wijze aan te passen zodat u met één sleutel alle deuren van uw huis kunt openen. Dus als u liever een vakman dan een inbreker over de vloer hebt, ga dan langs bij Enorm Leo Hendriks, op zaterdag 18 maart. Enorm Leo Hendriks is gevestigd aan de Raadhuisstraat 36a in Venray. Tel 0478 581069.

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 16