Offerte ontvangen voor het leggen van een nieuwe kabel vanuit de meterkast van het Gemeenschapshuis naar het dorpsplein. Onduidelijk is waarom de kabei niet vanuit de meterkast van de Gemeente kan worden gelegd. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat er nog geen contact is geweest met de Stichting Gemeenschapshuis over het gebruik van de meterkast. 11. Commissie Maatschappelijke Diensten Ontwikkelingen TBS-kliniek De Gedeputeerde Staten van Limburg heeft het bestemmingsplan buitengebied van de Gemeente Venray niet goedgekeurd. In dit bestemmingsplan werd door de Gemeente Venray niet toegestaan dat er resocialisatiewoningen gebouwd mochten worden bij de TBS-kliniek. Nu dit bestemmingsplan is afgekeurd, wat betreft het gedeelte TBS, is woningbouw in principe weer mogelijk. De Dorpsraad heeft naar aanleiding hiervan beroep aangetekend bij de Raad van State tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Limburg. Dit bezwaarschrift is ontvangen, maar er is nog geen uitspraak gedaan. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat deze ontwikkelingen niet bij de leden van de Regioraad bekend zijn gemaakt. De Dorpsraad heeft enkele weken geleden een subsidie voor het kunstwerk ontvangen van de TBS. De vraag is of deze subsidie door de recente ontwikkelingen teruggestort zou moeten worden. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat wanneer de TBS er schijn van geeft dat het gaat om belangenverstrengeling, de subsidie teruggestort moet worden. Op korte termijn zal dit in een interne vergadering besproken worden. 12. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Voortgang gebiedsgericht werken Er is een zestal projecten ingediend voor de begroting 2007 van de Gemeente Venray. Vooral verkeersveiligheid is een item. In dit kader wordt opgemerkt dat de rode fietsstroken op de Mgr. Hanssenstraat slecht zichtbaar zijn. Dit signaal zal aan de Gemeente worden doorgegeven. Vanuit de publieke tribune wordt gevraagd wanneer het project Oude Watermolen opgepakt wordt. Dit project wordt opgepakt in Gebieds Gericht Werken. 13. Rondvraag De berichtgeving in de pers over de stankcirkel wordt besproken. De vergaderdatum woensdag 12 juli is niet correct. Dit moet dinsdag 11 juli zijn. De heren Manders en Lenssen danken de leden van de Dorpsraad voor het vertrouwen Het idee van de knipkaart zoals die in Holthees van toepassing is, wordt als idee meegegeven voor de commissie Maatschappelijke Diensten. Opgemerkt wordt dat in de dorpen Vredepeel en Veulen voortaan 1 keer per jaar een collecte wordt gehouden. In de jaarvergadering van de KBO is opgemerkt dat er veel auto's half op het troittoir geparkeerd staat. Dit is zeer hinderlijk voor wandelwagens/ rollaters e.d. hierover zal een artikel in het Oostrums Weekblad worden geplaatst. Gevraagd wordt of de commissie Stedelijk Beheer contact op wil nemen met de heer Linders van de Gemeente Venray over de onveilige toestand van het Fort. De groenverzorgers van de KBO hebben een rondgang door Oostrum gemaakt met een afvaardiging van de Gemeente. Wanneer zaken buiten het normale onderhoud vallen, moeten deze via Gebiedsgericht Werken worden ingebracht. 14. Sluiting De voorzitter sluit om 22.00 uur de vergadering 5

Oostrum's Weekblad | 2006 | | pagina 5