PUBLICATIE DORPSOMGEVINGS PROGRAMMA OOSTRUM (10) Tot slot: Stichting Dorpsraad Oostrum Van Broekhuizenstraat 51 5807 AK OOSTRUM tel. (0478) 511513 internet: www.dorpenvenray.nl Onderstaande treft u de tiende en laatste publicatie uit deze serie aan over het Dorpsomgevingsprogramma van de dorpsraad Oostrum. Dit DOP is op 11 oktober 2005 door de dorpsraad vastgesteld en overhandigd aan de gemeente Venray. Het Dop bevat een aantal beleidsterreinen/thema's welke zijn onderverdeeld in een algemeen gedeelte, de visie en de daaruit voortvloeiende projecten. In de komende weken zullen wij deze beleidsterreinen/thema's, zoals die achtereenvolgens in het DOP zijn opgenomen, de revue laten passeren. Tevens vermelden wij hierbij enkele resultaten uit de enquête die hierop betrekking hebben. Raadpleeg ook onze website.www.dorpenvenrav.nl (Oostrum) ofwww.aostrum.nl (dorpsraad) Op de website is intussen het volledige DOP geplaatst; desgewenst kunt u het DOP (met de bijlagen) zelf down-loaden. Indien u niet beschikt over de mogelijkheid te down-loaden dan kunt een exemplaar van het DOP verkrijgen bij de secretaris van de Dorpsraad dhr. A. Hogeboom, van Broekhuizenstraat 51, Oostrum. De afgelopen negen weken hebben wij de inhoud van het Oostrumse DOP aan u kenbaar gemaakt zoals we hadden beloofd. We hebben u hiermede in kennis kunnen stellen van de toekomstvisie zoals wij die als Dorpsraad, vooral mede door uw inbreng bij de enquête en de thema-avonden, hebben vastgelegd voor Oostrum. Deze visie voor Oostrum, met de daar uit voortvloeiende projecten, hebben wij ingebracht bij de gemeente Venray. Zij dienen mede als bouwstenen voor het door de gemeenteraad vast te stellen "Ontwikkelingsperspectief over de toekomst van de gemeente Venray en dus ook voor Oostrum Intussen zijn we als dorpsraad gestart met de uitwerking van de in het DOP genoemde projecten. Deze uitwerking houdt in dat elk project uitvoeriger beschreven wordt en welke prioriteit we er aan koppelen. Verder wordt vastgelegd wie bij het project betrokken en belanghebbende is. Ook is het voor een goede uitwerking belangrijk vast te stellen wie "de kar trekt", wie de regie voert en welke commissie uit de dorpraad hierbij betrokken is. We proberen als dorpsraad deze projecten in de vergadering van januari of februari vast te stellen zodat we daarna kunnen starten met de uitvoering hiervan. Sommige projecten hebben door hun omvang en complexiteit een lange looptijd andere zullen wat sneller gerealiseerd kunnen worden. Uitvoering kan alleen plaats vinden indien, daar waar nodig, de gemeente en/of andere betrokken partijen en instanties bereid zijn hun bijdrage hierin te leveren. Hierbij zijn wij mede afhankelijk van de politieke besluitvorming binnen de gemeente..Het blijven projecten die alleen door samenwerking gerealiseerd kunnen worden. Er breekt nu een nieuwe fase aan met betrekking tot het DOP. Een fase waarin moet blijken dat de visie die we hebben verwoord werkelijkheid gaat worden. Wij realiseren ons terdege dat de Dorpsraad alleen hiertoe niet in staat zal zijn. Maar gezien de medewerking die wij tot nu hebben ontvangen van u en anderen, hebben wij er het volste vertrouwen in dat, wederom met uw medewerking, veel zaken realiteit kunnen worden. Dit vertrouwen baseren wij mede op de score uit de enquête betreffende de leefbaarheid, zoals we die hieronder hebben vermeld.

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 5