Projecten -Om natuurgebieden te beschermen tegen, ongewenst en overbodig gemotoriseerd verkeer komen in de directe nabijheid van Boshuizerbergen en de Geysterse bossen parkeervoorzieningen. -De Oostrumse beek wordt een natuureducatie waterloop vanaf de Leunse Pés tot aan de Geysterse bossen. Deze waterloop kan als natuur adoptieproject voor basisschool leerlingen, binnen het natuuronderwijs, dienen. - Het gebied tussen Hulstweg, Deurneseweg en Oirloseweg wordt een natuurcompensatie gebied en geheel ingericht als natuurgebied. Het vormt als zodanig een natuurlijke scheiding tussen industrie en wonen. -De Oostrumse beek meandert vanaf de Leunse Pés tot de Oirloseweg door dit nieuwe natuurgebied. -De laagte in het industrieterrein "de Hulst II"in de hoek van de Oirloseweg en Deurneseweg, wordt ingericht als opvang- en infiltratiegebied voor het hemelwater van dit industrieterrein en dient tevens als natuurcompensatie en ingepast bij de voorgenomen kantoorbestemming van deze locatie. -Het nieuw te ontwikkelen bedrijventerrein "de Blakt" tussen Oostrum en Oirlo wordt omzoomd door een brede groenstrook langs de Oirloseweg. Deze groenstrook dient, naast afscherming van het bedrijventerrein tevens als verbindingszone voor dieren tussen de verschillende natuurgebieden. Milieu Algemeen Het onderwerp milieu wordt in dit kader voornamelijk gekoppeld aan allerlei vormen van overlast zoals stank, geluid en verkeer. Dit als uitgangspunt nemend is voor Oostrum waakzaamheid geboden. Immers het dorp wordt omringd door bedrijven terreinen, behalve aan de noord/oostzijde. De Hulst I en II, Witte Vennen en het toekomstige bedrijventerrein de Blakt brengen, afhankelijk van de aard van de bedrijvigheid, een toenemende belasting met zich mee voor het milieu. Vooral de intensivering van het aan- en afvoerende vrachtverkeer evenals het toenemende werknemersverkeer heeft gevolgen voor het woonmilieu. Daarnaast wordt het milieu belast door de aanwezigheid van een tweetal agrarische bedrijven in de kern. Visie Het te ontwikkelen bedrijventerrein en de invulling hiervan wordt landschappelijk op een dusdanige wijze ingepast dat een natuurlijke scheiding plaats vindt tussen bedrijventerrein en woongebied. Milieubelastende bedrijven hebben geen toegang tot de bedrijventerreinen. De afwikkeling van het verkeer wordt tijdig en doeltreffend geregeld waarbij de kern van Oostrum op geen enkele wijze kan dienen voor de verkeersafwikkeling. Aan de te vestigen bedrijven en aan de al gevestigde bedrijven worden eisen gesteld met betrekking tot de inrichting van hun terrein, vooral uit oogpunt van welstand. Binnen de kern is geen plaats voor milieubelastende bedrijven. Projecten -Het te ontwikkelen bedrijventerrein "de Blakt" wordt langs de Oirloseweg voorzien van een brede groenstrook. -Regels worden opgesteld voor bedrijven met betrekking tot de toegang op bedrijventerreinen, gezien vanuit milieubelasting. -Uit het oogpunt van welstand worden regels opgesteld voor de inrichting van het terrein van de individuele bedrijven op de bedrijventerreinen. Deze regels worden strikt gehandhaafd. -De agrarische bedrijven in de kern worden verplaatst, hierbij kan geen sprake zijn van koude sanering. 6

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 6