11. Sluiting 7. Commissie Stedelijk Beheer Voortgang inrichting Dorpsplein De heer van Maarschalkerwaard heeft een voorontwerp gemaakt voor uitwerking van de O van Oostrum. Hij heeft een kostenbegroting gemaakt, deze is echter nog afhankelijk van de mogelijkheden van de TBS-kiiniek om het kunstwerk te kunnen maken. Er zal dan ook zo spoedig mogelijk een afspraak worden gemaakt met de TBS-kliniek om duidelijkheid te krijgen. Rapportage overige activiteiten Mevrouw de Bresser heeft laten weten dat in de gemeente Venray honden in principe aangelijnd moeten zijn. Wanneer de Dorpsraad wil dat het natuurgrasland rondom de beek hondenvrij wordt, moet hierover een besluit worden genomen door B&W. De Dorpsraad is van mening dat aanlijning ook voor dit gebied moet gelden. Wel moet dit met een extra bord bij de ingang worden aangegeven. De heer Franssen van de Gemeente Venray heeft een bericht gestuurd over het beheer van ondergrondse glascontainers. De bestaande locatie wordt vervangen door een ondergrondse container, tenzij een andere locatie meer geschikt wordt bevonden. De Dorpsraad vindt de huidige locatie geschikt. De gemeente wordt gevraagd of het plaatsen van een ondergrondse glascontainer gecombineerd kan worden met een blikcontainer. 8. Commissie Maatschappelijke diensten Rapportage overige activiteiten Op de website van Dorpen Venray is een bericht geplaatst dat bij wijzigingen in het secretariaat van Verenigingen, de webmaster gemaild kan worden om dit door te geven. De verenigingen zullen hierover eenmalig per brief of e-mail op de hoogte worden gebracht. Voortgang watermolen De Dorpsraad heeft met de KBO en de Stichting Gemeenschapshuis om tafel gezeten. Beiden zijn geïnteresseerd in de Watermolen. Besloten is dat de Stichting Gemeenschapshuis als eerste met de Gemeente om tafel gaat om de mogelijkheden van koop/huur te bekijken. In dit gesprek wordt meegenomen hoe en wanneer de KBO het pand wil gaan gebruiken. Mocht de Gemeente besluiten om het pand niet aan de Stichting Gemeenschapshuis te verkopen/verhuren, dan is bij de Gemeente bekend dat KBO een tweede geïnteresseerde partij is. 9. Commissie Stedelijke Ontwikkeling Ontwikkeling woningbouw Oostrum Er zijn geen mededelingen vanuit de Dorpsraad. Opgemerkt wordt dat geïnteresseerden voor de vrije kavels een brief ontvangen hebben van de Gemeente, waarin wordt aangegeven dat de Gemeente eerst de gevolgen afwacht van de nieuwe landelijke stankregelgeving. 10. Rondvraag Voor 2006 zal een nieuw vergaderschema worden gemaakt. In het Oostrums Weekblad wordt een oproep gedaan voor een kerstboom voor het Dorpsplein. De commissie maatschappelijke diensten wordt gevraagd om de jaarlijkse bindingsavond van de Dorpsraad te organiseren. De KBO wil de groenvoorziening volgend jaar wederom verzorgen. De Dorpsraad zal dit doorgeven aan de gemeente. De voorzitter sluit om 22.00 uur de vergadering. 7

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 7