constateren om actie te kunnen ondernemen. Gevraagd wordt of een hangplek minder aantrekkelijk gemaakt kan worden door verlichting. Dit moet echter niet leiden tot verplaatsing van het probleem. Er zal een artikel worden geplaatst in Oostrums Weekblad om de taak van de gebiedsmentor toe te lichten. Ook de contactpersoon van de Gemeente zal hierin vermeld worden. De heer Coppus ontvangt voortaan een exemplaar van het Oostrums Weekblad. 5a Verplaatsing circuit de Peel Circuit de Peel moet verplaatst worden. De gemeente zoekt naar een alternatieve locatie en de voorkeur gaat uit naar een lokatie tussen Oirlo en Castenray. In het Dorpsradenoverleg is voorgesteld een commissie samen te stellen die zich bezig houdt met informatieverzameling rondom deze verplaatsing. Vanuit de Dorpsraad geeft de heer Cornelissen aan deel te willen nemen in deze commissie. Vanuit de publieke tribune wordt opgemerkt dat het zinvol zou zijn wanneer het Dorpsradenoverleg eerst met de politiek in gesprek gaat om te proberen de huidige locatie van circuit de Peel te handhaven. Het lijkt een prestigezaak te worden tussen provincie en gemeente. 6. Commissie middelen Voortgang Dorpsomqevinqsproqramma (DOP) Iedere week wordt er een hoofdstuk van het DOP gepubliceerd in het Oostrums Weekblad. Het volledige DOP inclusief bijlagen is terug te vinden op de website van Dorpen Venray. De commissie werkt op dit moment de projecten uit. De gemeente heeft toegezegd dat alle kosten door de gemeente vergoed worden behalve kosten van externe adviseurs. De totale kosten worden vervolgens verdeeld over de dorpen naar rato van het aantal inwoners. Ontwikkelingen discotheek Zenith Op 3 november heeft het Dagelijks Bestuur Zenith bezocht. De beveiliging is toegelicht. De eigenaar is verantwoordelijk voor de beveiliging. Dit heeft hij uitbesteed aan een extern beveiligingsbureau. Deze bewakers werken binnen het eigendom van Zenith, daarbuiten houdt de politie toezicht. De politie is uiteindelijk eindverantwoordelijk voor de openbare orde in en om de discotheek. Het bestuur spreekt vertrouwen uit in de beveiliging als dat wat er gepresenteerd is, ook uitgevoerd wordt. Een punt van aandacht is de situatie rondom het NS-station. De NS heeft onderzoek gedaan bij vergelijkbare discotheken. Hieruit blijkt dat bezoekers nauwelijks met de trein kwamen. Er is een busvervoersysteem dat het gebied Eindhoven-Roermond-Nijmegen bestrijkt. Daarnaast wordt taxivervoer ingezet. Tussen de Henri Dunantstraat en Zenith wordt op dit moment een hal gebouwd. De ligging van deze hal zal geluidsoverlast van Zenith verminderen. In de discotheek is een pingelegenheid. Een pasjessysteem moet voorkomen dat bezoekers in en uit lopen. De leeftijdsgrens is 18 jaar. Op 16 december is de officiële opening. Op 18 december is er een open dag. Verslag dorpsradenoverleg Op 3 oktober heeft de heer Sassen van de gemeente Venray het openbare verlichtingsplan toegelicht. Daarnaast is gesproken over de aanpak van hondenpoep. De heer Derks heeft het groenstructuurplan toegelicht. Op 7 november heeft de heer Vermeulen van de Gemeente de nieuwe wet Gemeenschappelijke Ondersteuning toegelicht. Bezetting leden Dorpsraad De heer de Haart heeft te kennen gegeven per 1 januari a.s. te stoppen als lid van de Dorpsraad. De Dorpsraad wil de ontstane vacature invullen. Aan de leden wordt dan ook gevraagd na te denken over mogelijke kandidaten. 6

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 6