Concept notulen van de openbare vergadering van de Dorpsraad 8 november 2005 D'n Oesterham 1. Opening door de voorzitter De voorzitter opent om 20.00 uur de vergadering en heet alle aanwezigen van harte welkom. Een speciaal woord van welkom aan de heer Coppus, gebiedsmentor van de Politie Noord-Limburg. 2. Vaststelling van de agenda Agendapunt 'verplaatsing circuit de Peel' wordt toegevoegd als agendapunt 5a. 3. Ingekomen en uitgaande stukken en verdere mededelingen In het plan Oostrum Oost wordt een geluidswerende muur geplaatst in verband met de geluidzone van het naast gelegen bouwbedrijf. De dorpsraad heeft de tekening ontvangen. Mensen die zich inzetten voor het opruimen van zwerfafval kunnen worden voorgedragen voor een speldje van Nederland Schoon. De Dorpsraad draagt geen kandidaten voor. Uitnodiging ontvangen voor de presentatie van het partijprogramma van InVentief. Het concept Ontwikkelingsperspectief (tot 2015) van de Gemeente Venray kan worden ingezien bij de Gemeente. Er is een brief ontvangen over trottoirtegels die omhoog liggen. Inwoners van Oostrum kunnen hierover de Gemeente rechtstreeks benaderen. 4. Notulen openbare vergadering d.d. 11 oktober 2005 Er zijn geen opmerkingen 5. Presentatie gebiedsmentor Politie Noord-Limburg Dhr. R. Coppus De heer Roel Coppus stelt zichzelf voor. Hij is werkzaam bij de Politie Limburg-Noord en gebiedsmentor voor o.a. Oostrum. Daarna geeft hij een toelichting op zijn taak als gebiedsmentor. De nadruk ligt op aanpak van structurele problemen. Door samenwerking met andere instanties wordt een integrale aanpak gerealiseerd. Meldingen over problemen/wanordelijkheden kunnen rechtstreeks naar de heer Coppus via 0900-8844 of via e-mail (roel.coppus@limbura-noord.Dolitie.nlV De heer Coppus beantwoordt een aantal vragen die hij via de Dorpsraad ontvangen heeft: Wat is de procedure bij het constateren van wanordelijkheden? Dit kan gemeld worden bij de heer Coppus. Kunnen meldingen anoniem gebeuren? Dit kan bij het landelijk nummer van Meld Misdaad Anoniem (0800-7000). Dit is een meldlijn waar anoniem informatie kan worden doorgegeven over ernstige misdrijven. Dit loket fungeert als doorgeefluik richting politie. Veiligheid rondom discotheek Zenith? De politie zal in het weekend extra mankracht inzetten. Naast de reguliere bewaking heeft Zenith zelf een bedrijf ingehuurd om toezicht te houden op de openbare orde. Wordt er op snelheid gecontroleerd binnen de bebouwde kom van Oostrum? Dit gebeurt door zowel een verkeershandhavingsteam als door een surveillanceteam. De prioriteit ligt niet in de 30 km. zone. Wordt er controle uitgevoerd op vrachtverkeer in Oostrum? Dit staat niet op de prioriteitenlijst. Wanneer het als een probleem ervaren wordt, verzoekt de heer Coppus om hiervan melding te maken. Dit kan bij zowel de politie als de gemeente. Er wordt gevraagd of snelheidscontroles op de Stationsweg ook 's avonds uitgevoerd kunnen worden. De heer Coppus neemt dit mee, echter 's avonds is minder capaciteit beschikbaar. Wordt er aandacht besteed aan overlast van hangplekken? Hier wordt aandacht aan besteed. Er zijn dit jaar meer incidenten dan vorig jaar. De politie probeert de personen op te sporen die deze overlast veroorzaken. Buurtbewoners zijn gevraagd om extra alert hierop te zijn. De heer Coppus geeft aan dat hij de hulp nodig heeft van degenen die het 5

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 5