Projecten -De peuterspeelzaal "'t Rommelhofke" dient geografisch gekoppeld te worden aan de basisschool "de Meulebeek". -De behoefte wordt onderzocht of aan of in de directe omgeving van de basisschool een kinderdagverblijf en buitenschoolse opvang van kinderen dient te worden gerealiseerd. -Het Watermolenterrein gaat beperkt dienen als speelplaats voor de basisschool. -De Watermolen en het omgevingsplein dient binnen de school- en opvang uren als speel- en activiteitenvoorziening. -In de vrije uren worden de ruimten van de school beschikbaar gesteld voor activiteiten van andere groeperingen, passend bij de aard van het schoolgebouw. -De gymzaal wordt ruimer ter beschikking gesteld van de basisschool. Verenigingsleven Algemeen Het verenigingspakket is breed. Zowel sportverenigingen, cultuurverenigingen als ontspanningsverenigingen staan open voor de gemeenschap. Behoudens een ontmoetingsclub voor jongeren bestaat er geen noodzaak en/of behoefte om een bepaalde soort verenigingen aan dit pakket toe te voegen. Op zeer korte afstand, in het naburige Venray, zijn nagenoeg alle soorten verenigingen die niet in Oostrum zijn gevestigd, beschikbaar. Visie Er is geen noodzaak het bestaande aantal en soorten verenigingen verder uit te breiden. Om de bestaande verenigingen ook in de toekomst adequaat te kunnen laten blijven functioneren, dient het aantal vrijwilligers op peil te komen en te worden gehouden. Een verdere groei van het aantal inwoners heeft gevolgen voor de omvang van de aanwezige sportaccommodatie. De regelgeving van overheidswege, met de daaraan gekoppelde verantwoordelijkheid en aansprakelijkheid, belemmert de bereidheid. Hierdoor staat het vrijwilligerswerk fors onder druk. Projecten -Er dient gekomen te worden tot een ontmoetingsaccommodatie voor de jongeren in de leeftijdscategorie van 12 tot 16 jaar. -Het tot stand komen van een permanente commissie, die een databank beheert waarin vraag en aanbod van vrijwilligers voor alle verenigingen en instanties in Oostrum wordt afgestemd, wordt gestimuleerd. -Onderzocht wordt in hoeverre bepaalde bestuurlijke taken, regelzaken en/of administratieve taken kunnen worden onder gebracht in een soort centraal verenigingsbureau zodat de verenigingen zich kunnen bezig houden met hun eigen activiteiten. 8

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 8