Visie Om het sociale veiligheidsgevoel te optimaliseren dienen binnen de gemeenschap onveilige situaties of plekken te worden opgeheven. Dit kan ondermeer gebeuren door een betere openbare verlichting op die plekken waar dit noodzakelijk is. Beter toezicht en opvoering van surveillance door de politie, vooral in de avond en nacht is noodzakelijk om mensen zich veilig te laten voelen. Daadwerkelijke verstoringen van het veiligheidsgevoel dienen te worden opgelost; hierbij kan sociale controle een hulpmiddel zijn. Met de aanwezige (risico)gezondheidszorginstellingen dient een permanente dialoog plaats te vinden. Projecten -Openbare verlichting in de kernrandzone en het buitengebied, vooral Spurkterdijk en Boshuuze, dient te worden uitgebreid. -Openbare verlichting van de Watermolen en bijbehorend speelterrein dient te worden uitgebreid. -Verscherpt toezicht door de politie dient plaats te vinden bij het NS-station in verband met overlast en vernielingen. Op de wegen naar het NS-station, Stationsweg en Henri Dunantstraat dient in de avonduren frequenter te worden gesurveilleerd door de politie. -De illegale hangplek achter de voormalige Rabobank dient te worden opgeheven. -Mede in relatie tot de toekomstige discotheek "Zenith" op de Hulst dient de omgeving NS- station, Henri Dunantstraat en Stationsweg extra aandacht in de preventieve sfeer van de politie te krijgen -Met de aanwezige gezondheidscentra dient een permanent overlegorgaan te worden ingesteld om onveiligheidsgevoelens van de inwoners te bespreken en informatie uit te wisselen. Naast de nu geplande uitbreiding van het behandelcentrum van "de Wendel"mag er in dit gebied geen verdere toename en/of uitbreiding van risico instellingen plaats vinden. Resultaat uit enquête 22) Voelt u zich veilig in Oostrum? Mannen 18 jaar 25 jaar 50 jaar 65 jaar 65 jaar e.o. Totalen Mannen Ja 2 7 94 98 48 249 Nee 6 7 2 15 264 Vrouwen 18 jaar 25 jaar 50 jaar 65 jaar 65 jaar e.o. Totalen Vrouwen Totalen Mannen+ Vrouwen Ja 3 7 84 57 38 189 438 Nee 4 5 2 11 26 200 464 - - - -

Oostrum's Weekblad | 2005 | | pagina 8